GeriAvrupa Prinovis, Nürnberg tesislerini kapatıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prinovis, Nürnberg tesislerini kapatıyor

Prinovis, Nürnberg tesislerini kapatıyor

Almanya’nın medya devlerinden Bertelsmann Grup’un yan şirketlerinden Prinovis, Nürnberg matbaa tesislerini kapatma kararı aldı.

ALMAN medyasında yer alan haberlere göre, Bertelsmann Grup CEO’su Thomas Raben’in, “Yan kuruluşumuz Prinovis’in Nürnberg tesisleri kapasitesinin altında iş alıyor. Şirket genelinde yeniden yapılanma çerçevesinde bu tesislerimizi kapatma kararı aldık” dediği kaydedildi. Avrupa’nın en büyük matbaa hizmeti veren şirket olan Hamburg merkezli Prinovis’in kapatma kararı aldığı Nürnberg tesislerinde, 670 kadrolu ve 250 de süreli taşeron personeli var.
Handelsblatt gazetesinde yer alan haberde, dünya genelindeki irili ufaklı tesislerinde 8 bin 500 çalışanı bulunduğu bildirilen İngiltere ve Paris’te temsilciliğe sahip Bertelsmann Prinovis’in, sabit 670 personelinin hangi şartlarda işlerine son verileceğinin, işletme idaresi ve işçi temsileriyle yapılacak anlaşma görüşmelerinde netlik kazanacağı kaydedildi.
Almanya’nın dev şirketlerinden Bertelsmann Grup, Mohn Ailesi’nin 1835 yılında baskı işine girmesiyle Gütersloh’ta doğan bir medya kuruluşu. Bertelsmann Grup, 53 ülkede 114 bin çalışanı olan ve 20 milyar dolarlık ciroya sahip bir ekonomi devi olarak biliniyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle