GeriAvrupa PEGİDA kurucusu Bachmann, yargı önüne çıkacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PEGİDA kurucusu Bachmann, yargı önüne çıkacak

PEGİDA kurucusu Bachmann, yargı önüne çıkacak
refid:28013820 ilişkili resim dosyası

PEGIDA'nın kurucusu Lutz Bachmann'ın, Adolf Hitler kılığındaki fotoğrafını Facebook'ta paylaştığı ortaya çıktı. Bachmann ayrıca Dresden Aile Mahkemesi'nde yargı önüne çıkacak.

Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin kurucularından Lutz Bachmann'ın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta Adolf Hitler kılığındaki fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı.

HİTLER'E BENZEMEYE ÇALIŞTI
Bild gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, Bachmann'ın, bir süre önce Facebook hesabında yer alan paylaşımda, bıyık takarak Adolf Hitler'e benzemeye çalıştığı ve altına “O tekrar burada” yazdığı ifade edildi.

Haberde, fotoğraf ve altındaki yazının Lutz Bachmann tarafından doğrulandığı da belirtildi. Bild gazetesi haberinde, söz konusu fotoğrafı komedyen Christoph Maria Herbst'in internet sitesindeki hesabında bulunan duvara gönderdiğini teyit eden Bachmann'ın, “Ben o fotoğrafı komedi kitabı olan 'O Tekrar Burada'nın yayınlanması nedeniyle gönderdim. Onun da hoşuna gitti. Bazen kendini ti'ye almak gerekir” dediğini yazdı.

NAFAKA ÖDEMEDİ
Öte yandan, "hırsızlık, adam yaralama ve uyuşturucu kullanma" suçlarından sabıkası bulunan 41 yaşındaki Lutz Bachmann'ın, 18 Mart'ta çocuğunun nafakasını ödemediği için Dresden Aile Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacağı ifade edildi.

25 BİNE YÜKSELDİ
Bachmann'ın kurduğu PEGIDA grubu, ilk eylemini 20 Ekim'de Dresden'de düzenledi. Sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla 12 kişi tarafından organize edildiği öne sürülen PEGIDA eylemlerinin ilkine katılanların sayısı resmi rakamlara göre 350 civarında olurken, bu sayı giderek arttı ve ocak ayında 25 bine yükseldi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle