GeriAvrupa Otomobillerinde uyurken soyuldular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobillerinde uyurken soyuldular

Otomobillerinde uyurken soyuldular

Yaz tatillerini geçirmek için Türkiye’ye giden üç aile, Edirne’nin Havsa ilçesinde dinlenmek için girdikleri akaryakıt istasyonlarında uyudukları sırada, otomobillerinin camları kırılarak, soyuldu. Aynı yöntemle yapılan 3 hırsızlık olayında çok sayıda ziynet eşyası ve döviz çalan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

AVRUPA ülkelerinde yaşayan ve Türkiye’ye yaz tatili için giden üç aile, Havsa’da dinlenmek için girdikleri akaryakıt istasyonunda aynı yöntemle soyuldu. M.K. ve eşi Z.K., Kapıkule’den geçiş yaptıktan sonra Havsa’ya bağlı Çukurköy’de dinlenmek üzere akaryakıt istasyonuna girdi. Kimliği belirsiz bir kişi, plakası henüz tespit edilen otomobilden inerek, M.K. ve eşi Z.K.’nin aracının sol arka lastiğini kesip, sağ ön camını kırdı. Z.K.’nin kucağındaki sırt çantasını çalan hırsız, kendisini bekleyen araca binerek kaçtı. Çantada 1900 euro, 22 yarım altın, 6 cumhuriyet altını, 2 bilezik, altın bileklik, cep telefonu, aracın yedek anahtarı, evlilik cüzdanı ve sürücü belgesi bulunduğu bildirildi.

Aynı gece ikinci benzer hırsızlık olayı yine Çukurköy’deki farklı akaryakıt istasyonun park alanında meydana geldi. N.M. ve K.F., park halindeki araçlarında uykuya daldı. Bu sırada kimliği belirsiz kişi, aracın sol arka lastiğini kestikten sonra sağ ön camını kırdı. K.F.’nin kucağındaki çantayı çalan hırsız, yine kendisini bekleyen araca binerek kaçtı. Çantada, 100 euro ve cep telefonu olduğu belirtildi.
Son hırsızlık olayı da aynı gece Köseömer köyündeki akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Plakası henüz tespit edilemeyen araçtan inen hırsız, D.M. ve eşi K.M.’nin içinde uyuduğu aracın sol arka lastiğini kestikten sonra sağ ön camını kırdı. K.M.’nin kucağındaki çantayı çalan hırsız, kendisini bekleyen araca binerek kaçtı. Çalınan çantada 150 euro, 4 Alman kimlik kartı, 1 hesap kartı ve 4 sigorta sağlık kartı olduğu bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle