GeriAvrupa 'Ölüm melekleri' arasında siyasi gerilim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Ölüm melekleri' arasında siyasi gerilim

'Ölüm melekleri' arasında siyasi gerilim
refid:27025588 ilişkili resim dosyası

Almanya'da 'Hells Angels' (Ölüm melekleri) adındaki Motorcu çetesi arasında siyasi gerilim başladı. Irak'ta IS'ye (İslam Devleti) karşı savaşan Kürtleri destekleyen Rezan C. kulüpten men edildi.

Bielefeld'de yaşayan 26 yaşındaki Rezan C., kasım ayından beri başkanı olduğu „Nomads Turkey Bielefeld“ kulübünden atıldı.

Sosyal medya üzerinden Irak'taki Yezidi ve Kürtlerin katliamını lanetleyen Rezan C., Facebook hesabından İS'ye karşı savaşan Kürtleri görüntüleyen fotoğraf ve video paylaştı. Bunun üzerine Rezan C., Türk Hells Angels Başkanı Neco Coşkun Arabacı (42) tarafından kulüpten kovuldu. Bild gazetesi, Rezan C. ve ailesine tehditler yağmaya başladığını belirtti.

"SON ANA KADAR SAVAŞACAĞIM"
Kulüpten men edilmesini sindiremeyen Rezan C., "Youtube" sitesinde yayınladığı dört dakikalık bir videoda Kürt olduğu için kovulduğunu belirterek, ailesine veya kendisine zarar vermek isteyenlere "kapıma dayananı af etmem, son ana kadar savaşacağım" ifadeleri kullanarak göz dağı verdi.

Bielefeld Polisi bu konuyla ilgili açıklama yapmazken Rezan C. "Haksızlığa uğradığımı düşünerek abartmış olabilirim" diyerek kulübünden özür dilediğini duyurdu ve Hells Angels Türkiye ile uzlaşmaya vardığını ifade etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle