Miyopati hastası olan Ayşe'nin İsmail YK sevinci

Ender DURUEL/BELÇİKA, (DHA)
25.12.2014 - 13:23 | Son Güncelleme:

Belçika'nın Charleroi şehrinde yaşayan doğuştan Miyopati (Kas tutulması) hastası Ayşe Karaca (16), hayranı olduğu İsmail YK ile buluşunca gözyaşlarına boğuldu. Hayali gerçek olan Ayşe'nin mutluluk gözyaşları duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Doğuştan bu yana Miyopati tedavisi gören Ayşe Karaca'nın (16) yakınları Ayşe'nin hayranı olduğu ve tanışma hayalleri kurduğu İsmail YK ile tanışabilmek için yardım istedi.

Ayşe'nin hayalini gerçekleştirmek istediğini söyleyen İsmail YK, ailenin bulunduğu Belçika'nın Charleroi şehrine geldi.

AYŞE'NİN MUTLULUK GÖZYAŞLARI DUYGULANDIRDI

DHA muhabirine hayallerini anlatan Ayşe, röportajın sonunda kapının çalınması ve İsmail YK'nın içeri girmesi ile gözyaşlarına boğuldu.
Uzun süre gözyaşı döken Ayşe, evdekileri de duygulandırdı. Ayşe'yi öpen, hatırını soran ve hediyeler veren İsmail YK, hayranı olan biri ile buluşmuş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyerek, "Ayşe ne zamandır beni izliyormuş, dinliyormuş, seviyormuş, beni görmek istemiş. Ben de beni seven o insanı yakından görmek istedim. O yüzden Almanya'dan buraya geldik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde mutlu oldum, teşekkür ederim ona. Biz de onu mutlu edebildiysek ne mutlu bana" dedi.

"SAĞLIKLI OLAN İNSAN ÇOK ŞEY, OLMAYAN BİR TEK SAĞLIK İSTER"

Sanatçı İsmail YK, "Allah sağlık versin. Sağlık gerçekten önemlidir, umut bir ışık görmek çok önemlidir. HMiyopati hastası olan Ayşenin İsmail YK sevincier zaman pozitif bakmak gerekir. Benim ziyaret ettiğim bir çok aileler var. Allah'tan umut kesilmez ve bir çoğu sağlığına kavuştu. İnşallah Ayşe de sağlığına kavuşacak. Anne, babalarına ve ailelerine sabır versin Allah. Sağlık çok önemli, sağlıklı olan insan çok şey ister. Sağlığı olmayan insan bir tek sağlık ister" dedi.

"ÇOK MUTLUYUM"

İsmail YK hayranı olan Ayşe Karaca "Ben de çok mutlu oldum İsmail YK ile görüştüğüm için, çok teşekkür ederim. Çok mutluyum" dedi.

"BİZİM İÇİN İMKANSIZDI"

Ayşe Karaca'nın babası Yıldıray Karaca, "İsmail YK'ya çok teşekkür ederiz. Bizim için imkansız sayılan bir şeyi gerçekleştirdiniz, sağolun" dedi.

"EN SON ARZUSU İSMAL YK'YI GÖRMEKTİ"

Ayşe Karaca'nın annesi Tülay Sağır Karaca, "Her şey için çok teşekkür ederiz, çocuğumun isteği yerine getirildi. Çünkü en son arzusu buydu, bana bir şey olmadan İsmail YK'yı görmek istiyorum demişti. Çok duygulandık, çok teşekkür ederim" dedi.

Doğuştan Miopati (Kas tutulması) hastası olan Ayşe Karaca sanatçı İsmail YK'ya hediyeler verdi ve İsmail YK da Ayşe'ye çeşitli hediyeler verdi. Bu mutlu gün için üzerinde İsmail YK'nın resmi olan pasta kesildi ve İsmail YK veda ederek yanlarından ayrıldı.

Ayşe'nin akrabaları ve arkadaşları bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. İsmail YK da Ayşe'ye ve sevenlerine imzalı fotoğraflarını verdi.

MİYOPATİ NEDİR ?

Miyopati, enfeksiyon, kalıtsal hastalıklar, elektrolit düzeyi ile ilgili hastalıklar ve tiroid hastalıkları gibi nedenlerle kasın yapı ve fonksiyonunun bozulması.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı