GeriAvrupa Merkel korkuttu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Merkel korkuttu

Merkel korkuttu
refid:27739155 ilişkili resim dosyası

Partisi CDU'nun kurultay başlangıcı öncesi televizyona konuşurken, kısa bir fenalık geçiren Başbakan Merkel, söyleşiyi yarıda bıraktı. Kısa bir süre sonra tekrar gelen Merkel, “Bir paket çikolata yedim. Şimdi çok iyiyim” dedi.

BAŞBAKAN Merkel, Köln'de partisi Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) kurultayı başlangıcında kısa bir fenalık geçirdi. ZDF televizyon kanalına konuşurken, birden kendisini iyi hissetmeyen Başbakan Merkel, söyleşiyi yarıda kesti. Ancak bir süre sonra tekrar dönen Başbakan Merkel, gülerek, “Bir paket çikolata yedim. Şimdi daha iyiyim” dedi ve söyleşiye devam etti.

Başbakan Merkel salı günü kurultaydaki heyecanlı konuşmasında da sağlığının iyi olduğu izlenimi verdi.

UZMAN İŞGÜCÜ HOŞ GELDİ

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Başbakan Merkel, Almanya'nın uzman işgücü göçüne açık olduğunu vurguladı. Merkel “Bu genç insanlar Almanya'ya gelmekte haklı. Onlara Hoş geldin diyoruz” dedi.

Almanya'nın bir ihracat ülkesi olduğunu belirten Merkel, Made in Germany markasının refahın güvencesi olduğunu söyledi ve “Biz sonuncu değil, birinci olmalıyız. Dünya bizi beklemez” diye konuştu.

DİJİTALLEŞME

Başarıyla övünmenin yeterli olmayacağını kaydeden Başbakan Merkel, geleceği de devamlı güvence altına almak gerektiğini vurguladı ve “Ben Almanya'nın geleceğini şekillendirmek istiyorum” dedi.

Bu nedenle dijitalleşmeye ağırlık vereceğini söyleyen Başbakan Merkel, Almanya'nın dijitalleşmenin öncülüğünde teknik devrimin eşiğinde bulunduğunu vurguladı.

Dijitalleşmenin iş dünyasını derinden değiştireceğini ve çok işyeri yaratacağını belirten Merkel, koalisyon ortağı SPD'nin Thüringen eyaletinde Sol Parti ile hükümet kurmasını sert eleştirdi.

Merkel, “SPD kendini daha ne kadar küçültecek. Ben bunu iflas açıklaması olarak görüyorum” dedi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle