GeriAvrupa Mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden 100 yıl sonra ilk firar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden 100 yıl sonra ilk firar

Mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden 100 yıl sonra ilk firar

Robert L., İtalya’nın Napoli şehrinde genellikle mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden firar etti. Cinayetten yargılanan 32 yaşındaki tutuklunun kaçışının 100 yıl sonra gerçekleşen ilk firar olduğu belirtildi.

POLONYALI Robert L., Ukraynalı bir duvar ustasını öldürmek suçlamasıyla aralık ayından bu yana tutuklu bulunduğu İtalya’nın Napoli şehrindeki Poggioreale Cezaevi’nden firar etti. Mahkumların pazar ayini için cezaevindeki şapele gitmesini fırsat bilen Robert L., çarşafları birbirine bağlayarak cezaevi duvarının diğer tarafına atladı.

200 GÖREVLİ VAR
Olayın ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Cezaevi Çalışanları Sendikası Başkanı Luigi Castaldo, söz konusu firarın cezaevinde yeterli sayıda personel olmamasından kaynaklandığını belirtti. 2 bin 500 tutuklu ve hükümlünün kaldığı Poggioreale Cezaevi’nde 200 kadar görevli olduğunu aktaran Castaldo, “Burada kapasitenin üzerinde, 800’den fazla tutuklu ve hükümlü bulunuyor” dedi.

HER YERDE ARANIYOR
İtalyan medyasının aktardığına göre 32 yaşındaki Polonyalının firarı Poggioreale Cezaevi’nde 100 yıldan bu yana meydana gelen ilk firar. Avrupa’nın en kalabalık cezaevlerinden biri olduğu belirtilen ve genellikle mafya mensuplarının kaldığı cezaevinden birkaç yıl önce kaçmaya çalışan bir mahkum ağır yaralanmıştı. İtalyan polisi her yerde kaçak Polonyalıyı arıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle