GeriAvrupa Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek için yaşadıkları Avrupa ülkelerinden yola çıkan çok sayıda gurbetçi, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluğa neden oldu.

UZUN bir yolculuktan sonra memleketlerine gitmek için Kapıkule’den giriş yapan Avrupalı Türkler, sınır kapısında yoğunluk oluşturdu. İşlemlerinin yapıldığı sırada araçlarında ya da gümrüksüz satış mağazalarının olduğu alanlarda vakit geçiren Türklerden Mahmut Kaya, Almanya’dan buraya kadar uzun bir yolculuk geçirdiğini ve memleketi Kayseri’ye gideceğini söyledi. Kaya, “Mutlu, huzurlu, sevinçliyiz. Bir yıldır Türkiye’nin hasretini çekiyoruz. Her yıl gelmeye çalışıyorum. İçimizde memleket hasreti her zaman var” dedi.

Kapıkule’de gurbetçi yoğunluğu başladı

ÖNCE EGE TURU, SONRA SİVAS
Belçika’dan yola çıkan Hüdaverdi Erdoğan da vatana kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak, “Afyon Emirdağ’a gidiyoruz. Torunumun sünnet düğününü yapacağız. Akrabalarımızla hasret gidereceğiz. Torunları ve çocukları denize götürüp eğleneceğiz” dedi.
İsviçre’den giden Erol Tunus, yıllık izinini her yıl Türkiye’de geçirdiğini, bu yıl Ege turu yapacaklarını belirterek “Memleketim Sivas’a gideceğiz. Orada akrabalarımızı gördükten sonra da İsviçre’ye döneceğiz” diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle