GeriAvrupa İngiltere’de bir saldırı daha! Her yeri yakacaklardı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere’de bir saldırı daha! Her yeri yakacaklardı

İngiltere’de bir saldırı daha! Her yeri yakacaklardı

İngiltere’nin Newcastle kentindeki İslami eğitim veren Bahr Akademi’ne pazartesi gecesi yapılan saldırıda, okul binasının pencereleri kırıldı, Kuran’ı Kerim nüshaları yırtılarak, etrafa saçıldı.

OKULUN sorumlusu İmam Abdul Muhit, olayın komşuları tarafından bildirildiğini ve kendisinin de okula polisle aynı anda ulaştığını aktardı. Okulun mescidine girdiklerinde 18 yaş altı 6 gençle karşılaştıklarını ve her yere yanıcı madde döküldüğünü kaydeden Muhit, “Biz yangına denk gelmedik ama bir kilim yanmıştı. Sanki her şeyi yakmaya hazırlanıyorlardı. Mescide vardığımızda kendi aralarında ırkçı şakalar yapıyorlardı” dedi.

Muhit, olay yerine ilk gelen ekipte yeterli sayıda polis olmadığı için 6 şüphelinin kaçtığını ancak dün gözaltına alındıklarını vurgulayarak, okula yönelik son 3 ayda ikinci, toplamda da dördüncü saldırı olduğunu bildirdi.

İngiltere’de bir saldırı daha Her yeri yakacaklardı


İngiltere’nin kuzeyindeki İslami eğitim veren tek okul olduklarını anlatan Muhit, gelecekte daha ciddi bir saldırının yapılmasından endişe ettiklerini vurguladı. Okula ocak ayında yapılan saldırıda, binanın duvarlarına ırkçı grafitiler çizilmişti.

İngiltere’de bir saldırı daha Her yeri yakacaklardı

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle