GeriAvrupa İGMG Avrupa’ya anlatacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İGMG Avrupa’ya anlatacak

İGMG Avrupa’ya anlatacak
refid:28291474 ilişkili resim dosyası

Avrupa’da Müslümanlara karşı oluşan ön yargıları hafifletmek, İslam’la ve Müslümanlarla ilgi merak edilenleri anlatmak için İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (İGMG) etkinlikler düzenleyecek.

Bu amaçla 28 Şubat’ta Almanya, Hollanda, Fransa, Avusturya, Danimarka gibi Avrupa’nın birçok ülkesinde kamuya açık alanlarda ‘Buyrun Ben Müslümanım’ adıyla yapılacak etkinliklerde, İslam ve Müslümanlıkla ilgili merak edilenler anlatılacak.

İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, etkinlikle ilgili olarak şöyle dedi:
“İnsanlarla bireysel olarak iletişime geçmek, karşılıklı anlayışı ve empatiyi teşvik etmenin en doğal ve en iyi yoludur. İnsanların birbirleriyle temaslarının az olduğu ya da olmadığı yerlerde, karşılıklı ilişkilerde ön yargılar çok daha fazla hâkim olur. Nitekim İslam düşmanlığının en yaygın olduğu yerler, Müslümanların en az oranda yaşadığı yerlerdir. Bu düşünce ile ‘Buyrun Ben Müslüman’ım’ etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Bu etkinlikle, Müslümanlar ve gayrimüslimler arasında karşılıklı iletişimin ve gönül köprülerinin kurulmasını teşvik etmek istiyoruz. Hedefimiz insanların birbirine yakınlaşması ve birbirlerini tanımasıdır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle