GeriAvrupa ‘Göçmen işçiler için anıt dikelim’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Göçmen işçiler için anıt dikelim’

‘Göçmen işçiler için anıt dikelim’

Almanya Dışişleri Bakan Yardımcısı Michelle Müntefering, Almanya’nın kalkınmasında büyük katkısı olan göçmen işçiler için anıt dikilmesi teklifinde bulundu. dpa’nın haberine göre, Müntefering, Essen’de ‘KulturInvest’ adlı etkinlikte yaptığı konuşmada, “Türkiye, Yunanistan, İtalya ve İspanya’dan gelen insanlar olmasaydı başarı mümkün olmazdı” dedi.

KONUŞMASINDA ‘Göçmen İşçiler Anıtı’ yapılmasını öneren Müntefering, “Ülkemizin bir parçası olan bu insanların, çocuklarının ve torunlarının başarılarını takdir etmek için bir anıt yapmak iyi bir jest olur. Özellikle milliyetçilik ve popülizmin dünyada yeniden dirildiği bir zamanda, dayanışma ve takdir etmeye ihtiyaç var. Bu birbirine bağlılığın da sembolü olacaktır” ifadesini kullandı.
Demokrasilerde yasalara ihtiyaç olduğu kadar anlatacak bir anının da gerekli olduğunu belirten Müntefering, “Demokrasi tarihimizde göçmen işçiler de yer almaktadır” diye konuştu. Müntefering, göçmenleri takdir eden bir anıtın herkeste olumlu bir hatıra bırakmasını arzuladığını kaydetti.

‘Göçmen işçiler için anıt dikelim’

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle