GeriAvrupa Düsseldorf Boat Show Fuarı’na Antalya damgası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Düsseldorf Boat Show Fuarı’na Antalya damgası

Düsseldorf Boat Show Fuarı’na Antalya damgası
refid:28030822 ilişkili resim dosyası

BU yıl Almanya’nın Düsseldorf kentinde 46’ncısı düzenlenen Uluslararası Düsseldorf Boat Show Fuarı’na, Antalya damgasını vurdu.

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi koordinasyonunda Düsseldorf’a çıkartma yapan Antalyalı firmalar, gördükleri ilgiden memnun. 20 ayrı firma, ana bölümde fuara katıldı. 3’üncü holde açılan dalış turizmi standı günün her saati tıklım tıklım doldu. 15 dalış, 8 rüzgar sporu firması fuarda Türkiye’nin ve Antalya’nın tanıtımını yaptı.

DTO Antalya Şube Başkanı Bekir İnanç Kendiroğlu ile ekibi de fuarı yakından takip etti. 25 Ocak tarihine kadar açık alacak fuarda ilginin mavi tur ve dalış turizmine yoğunlaştığını belirten Kendiroğlu, "Antalya başta olmak üzere İzmir, Muğla, İstanbul gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinden milyar dolarlık yat üreten firmalar lüks yatlarını görücüye çıkardı. Gördüğümüz ilgi muhteşem. Binlerce insan Türkiye standlarında saatlerce kalarak yatlar, mavi yolculuk ve dalış turizmiyle ilgili bilgi aldı. Side, Kemer, Alaçatı gibi turistik noktalar tanıtımlarını yaptı" dedi.

Antalya ekiplerinin fuar için çok iyi hazırlandıklarını, bunun da meyvesini topladıklarını sözlerine ekleyen Kendiroğlu, "Dünyanın dört bir yanından binlerce sektör temsilcisini ağırlayan bir fuardayız. Türkiye fuara bir ana bölüm, bir de 3’üncü hol olmak üzere iki ayrı yerde katılıyor. Bu yılki fuarın genel organizasyonunu DTO Antalya olarak biz yaptık. Türkiye’nin farklı şehirlerinden birçok şirket fuara katıldı. 80 metrekarelik dalış turizmi standımız insan akınına uğradı. Mavi yolculuk ve dalış turizmi için binlerce broşür ve CD dağıtıldı. Katılımcılar her ikisine de özel ilgi gösterdi" diye konuştu.

Türkiye standında tanıtımların haricinde gerçekleşen şovlar da beğenildi. Çiğ köfte yoğrulan standda davetlilere çiğ köfte ikram edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle