GeriAvrupa ‘Çıkış Yolu Yok’ yarın Berlin’de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Çıkış Yolu Yok’ yarın Berlin’de

‘Çıkış Yolu Yok’ yarın Berlin’de

Vurulduktan sonra hayatta kalmak için insanları taklit eden bir maymunun gözünden mülteciliğe ayna tutan Devrim Evin’in tek kişilik oyunu ‘APEX - Çıkış Yolu Yok’, Frankfurt’ta alkış yağmuruna tutuldu. Oyun yarın Berlin’de sahnelenecek.

TÜRK sinemasında canlandırdığı Fatih Sultan Mehmet ve Yunus Emre rolleriyle dikkatleri çeken Devrim Evin, Frankfurt Das internationale Theater’de ‘APEx - Çıkış Yolu Yok’ adlı tiyatro oyunuyla büyük alkış aldı.

‘Çıkış Yolu Yok’ yarın Berlin’de

Afrika’da vurularak yakalanan bir maymunun insanları taklit ederek hayatta kalmasını, özgürlüğünü istemek yerine bulunduğu konumdan çıkış yolu aramasını sahneye taşıyan eser, mültecilik sorununa ayna tutuyor.

‘Çıkış Yolu Yok’ yarın Berlin’de

ÇIKIŞ YOLUNU ‘İNSAN’ BULACAK
Devrim Evin, Kafka’nın eserlerinde simgeler üzerinde insan olma mesajları verdiğini belirterek, “Burada da konu maymun değil, insan. Kafka, eserini 101 yıl önce yazmış ama bugün de aynı şeyleri konuşuyoruz. İnsan en saf haliyle zaaflarından sıyrılabilirse, paraya, güce tamah etmeden yaşayabilirse, çıkış yolunu bulacak” dedi.
Frankfurt’ta yaşayan Suriyeli gençlerin de ilgisini çeken oyun sonrası Devrim Evin, gençlerle bir araya gelerek eser hakkında görüşlerini sordu. Suriyeli gençler, oyunun mültecilerin yaşadığı travmanın boyutunu gözler önüne serdiğini söyledi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle