GeriAvrupa Burak’ın anıtına kimyasal madde attılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Burak’ın anıtına kimyasal madde attılar

Burak’ın anıtına kimyasal madde attılar

Almanya’nın başkenti Berlin’de 5 Nisan 2012’de karanlık bir saldırı sonucu hayatını kaybeden Burak Bektaş için Neukölln ilçesinde dikilen anıta, kimliği belirsiz kişiler tarafından kimyasal bir madde döküldü.

BERLİN Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Burak Bektaş için dikilen anıtın üzerine sıvı döküldüğüne ilişkin ihbar alındığını, bunun üzerine olay yerine giden polislerin sıvıdan dolayı anıtın renginin değiştiğini tespit ettikleri belirtildi. Açıklamada, olayla ilgili mala zarar verme şüphesiyle soruşturma başlatıldığı kaydedildi.
Burak Bektaş cinayetinin aydınlatılması için kurulan inisiyatif tarafından yapılan açıklamada da anıta kimyasal madde ile zarar verildiği bildirildi. “Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denilen açıklamada, anıtın üzerinde oluşan zararın azaltılması için çalışmalar yapılacağı bilgisi paylaşıldı. 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Burak Bektaş’ın annesi Melek Bektaş, cinayetin aydınlatılmasını talep ederek, “Bu saldırı şunu açık bir şekilde gösteriyor: Huzur bulamıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Burak’ın anıtına kimyasal madde attılar

KATİLİ HALA BULUNAMADI
Burak Bektaş (22), altı yıl önce arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada Neukölln ilçesinde silahla vurularak hayatını kaybetmiş, iki arkadaşı da ağır yaralanmıştı. Görgü tanıkları, orta yaşın üzerindeki beyaz tenli saldırganın, gençlere ateş açtıktan sonra sessizce olay yerinden uzaklaştığını ifade etmişti.
Failin henüz bulunamadığı saldırıyı soruşturan Alman polisi, cinayetin ardından faile işaret edebilecek hiçbir iz bulunamadığını açıklamıştı.
Burak Bektaş için 8 Nisan’da öldürüldüğü yerin yakınında bulunan Rudower Strasse ve Möwenweg caddelerinin kesiştiği parkta anıt dikilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle