GeriAvrupa Bulgaristan'dan Türkiye itirafı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bulgaristan'dan Türkiye itirafı

Bulgaristan'dan Türkiye itirafı

Başbakan Boyko Borisov yasa dışı göçmenler konusunda Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonla görüştüğünü belirterek, "Şu anda Türkiye, tüm Avrupa'yı da, bizi de kurtarıyor" dedi.

Bulgaristan Ulusal Radyosu (BNR) konuşan Bulgaristan Başbakanı Borisov, Avrupa'yı etkileyen sığınmacı akını konusunu  Bulgaristan'ı ziyaret edecek Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tustk ile görüşeceklerini ifade ederek, Suriye ve mülteciler krizini 14 Ekim'de de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da ele alacaklarını duyurdu.

"Şu anda Türkiye, tüm Avrupa'yı da, bizi de kurtarıyor. Zaten, görüldüğü gibi, şu anda Avrupa hızlı, acil çözümler arayışında. Fransa'da, Almanya'da, Avrupa Parlamentosu'nda emsali olmayan kararlar alınıyor. Belli ki Avrupa yaşadığı sorunların farkında değil" diyen Bulgaristan Başbakanı Avrupa'nın bir an önce "ayılmasını" beklediğini söyledi.

Borisov son olarak, "Maalesef Suriye'deki olaylar iyi bir geleceğin habercisi değil. Oradaki savaş tüm hızıyla ilerliyor. Acil çözüm bulunmazsa göç dalgası da durmaz" diye konuştu.

Başbakan Borisov yarın Bulgaristan'ın doğusundaki Varna şehrinde Euxinograde Hükümet Konuk Evinde Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir araya gelerek kaçak sığınmacı konusunun Avrupa'da ortaya çıkardığı sorunları ele alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle