GeriAvrupa Brüksel Temyiz Mahkemesi, DEAŞ’lıların eşleri ile çocuklarının iadesini iptal etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brüksel Temyiz Mahkemesi, DEAŞ’lıların eşleri ile çocuklarının iadesini iptal etti

Brüksel Temyiz Mahkemesi, DEAŞ’lıların eşleri ile çocuklarının iadesini iptal etti

Brüksel Temyiz Mahkemesi, terör örgütü YPG’nin elinde tutulan Belçika vatandaşı 2 DEAŞ’lının eşleri ile 6 çocuğunun ülkeye geri getirilmesi kararını iptal etti.

BRÜKSEL Mahkemesi, aralık ayında DEAŞ’lı teröristlerle evli olan 2 kadın vatandaşı ve 6 çocuğunun Suriye’de terör örgütü YPG’nin kontrolündeki kamptan alınarak ülkesine getirilmesi için hükümete talimat vermişti. Ancak Göç ve Mülteci Bakanı Maggie De Block, Brüksel Mahkemesinin kararına itiraz ederek, davayı Brüksel Temyiz Mahkemesine taşımıştı. Brüksel Temyiz Mahkemesi, 2 kadın ve 6 çocuğun ülkeye geri getirilmesi kararını iptal etti.

1 MİLYON EURO TAZMİNAT
Belçika vatandaşı olan Tatyana Wielandt (26) ve Büşra Abouallal (25) adlı iki kadın ve 6 çocuğu YPG’nin kontrolünde olan bir kampta yaşadığı tespit edilmiş, hükümetin 40 gün içinde aileleri getiremezse çocuk başına günlük 5 bin Euro, toplam 1 milyon Euro tazminat ödemesi yönünde karar verilmişti.

Adalet Bakanı Koen Geens ise Temyiz Mahkemesinin kararının 10 yaşından küçük çocukları etkilememesi için çalışmalar yürütüleceğini belirterek, "Çocuklar ailelerinin hataları için cezalandırılmamalı" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle