GeriAvrupa Breaking Bad’den esinlenip annesini zehirlemeye çalıştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Breaking Bad’den esinlenip annesini zehirlemeye çalıştı

Breaking Bad’den esinlenip annesini zehirlemeye çalıştı
refid:27290276 ilişkili resim dosyası

İngiltere’de bir kadının dünyaca ünlü televizyon dizisi Breaking Bad’den esinlenerek hazırladığı bir planla annesini öldürmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Southwark Kraliyet Mahkemesi’nde konuyla ilgili görülen davada 37 yaşındaki grafik tasarımcı Kuntal Patel’in “Erkek arkadaşı ile evlenmesini yasaklayan” annesi Meena’nın içtiği diyet kolanın içine abrin adı verilen zehri karıştırdığı açıklandı.

Savcılık zanlının zehri “Bitcoin” adı verilen sanal para birimini kullanarak “Karanlık internet” olarak bilinen yasadışı internet sitelerinden birinden satın aldığını ve zehrin zanlıya bir mumun içinde yerleştirilerek postalandığını iddia etti.

Uzmanlar, abrin adlı maddenin kana enjekte edildiğinde ya da yakılıp solunduğunda çok zehirli olduğunu, ancak yutulduğunda etkisinin azaldığını; Yargıç olan anne Patel’in bu sayede ölümden kurtulduğunu söyledi.

Savcılık, Kuntal Patel’in cinayet işleme girişiminin zehri satın aldığı internet sitesi FBI tarafından izlendiği için gün yüzüne çıktığını da açıkladı.

Patel zehri satın aldığını mahkemede kabul edip bu zehirle annesini değil kendini öldürmeyi planladığını söylediyse de savcılık zanlının bilgisayarında “Zehirle nasıl insan öldürülür?”, “Yakalanmadan nasıl cinayet işlenir” gibi aramaların yapıldığını tespit ettiklerini açıkladı. Dava devam ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle