GeriAvrupa Berlin'de sokak ortasında cinayet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Berlin'de sokak ortasında cinayet

Berlin'de sokak ortasında cinayet
refid:27070633 ilişkili resim dosyası

Almanya'nın başkenti Berlin'de bir adam arkadaşların gözü önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Katil ise henüz bulunamadı.

Alexanderplatz Tren Garı yakınlarında saat 16:00 sularında bulunduğu mekandan ayrılan dört kişi, gençler tarafından durduruldu. Gençlerin, iki kadından birine küfür ettiği, bunun üzerine kadının arkadaşı tarafından uyarıldığı belirtildi. Ancak sözlü tacizi bıçaklı saldırı izledi. Yaralanan adam hastaneye kaldırıldığı sırada can verdi, katil ve yanındaki arkadaşı ise hala kayıp.

Şoka uğrayan görgü tanıklarına ilk yardım yapıldı. Polis, katili bulmak için büyük çaplı arama başlattı. 20 ile 25 yaş arası olduğu tahmin edilen saldırganın burnunda dikkat çeken bir halka, dudağında ise top şeklinde üç adet piercing bulunduğu belirtildi. Polis ayrıca katilin yanındaki kadının göze çarpan pembe saçları olduğunu açıkladı.

DAHA ÖNCE DE YAŞANDI
Alexanderplatz yakınlarında daha önce de şiddetli saldırılar yaşandı. 2012 yılında, Johnny adında 20 yaşında bir genç, kalabalık bir grup tarafından ölesiye darp edilmişti.

Berlin Eyaleti İçişleri Bakanı Frank Henkel, Berlin'de "bir genç kişinin bu şekilde öldürülmesinin" acı verici olduğunu ifade etti ve Johnny'nin ölümünden sonra alınan güvenlik önlemleri arttıysa da bu tür olayların engellenemediğini öne sürdü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle