GeriAvrupa Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele: Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele: Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar!

Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele: Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar!

Belçikalı milli futbolcu Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen saldırılar hakkında değerlendirmelerinde bulunarak, "dinimize leke sürmeye çabalıyorlar' dedi.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Tottenham Hotspur'da forma giyen Belçikalı milli futbolcu Mousa Dembele, 22 Mart'ta Brüksel'de düzenlenen bombalı saldırılarla İslamiyet'in karalanmaya çalışıldığını söyledi.

Basın toplantısı düzenleyen Dembele; Müslüman olduğunu ve İslamiyet ile terörün bağdaştırılamayacağını belirterek, "Yaşananlar, herkes için büyük hayal kırıklığıydı. Hatta, Müslümanlar için daha da fazla. Bildiğim tek şey, teröristlerin hiçbir şekilde kazanmasına izin verilmez" dedi.

Bombalı saldırıları düzenleyenlerin İslamiyeti kötü göstermeye çalıştığını kaydeden 28 yaşındaki futbolcu, "Teröristler, Müslüman olduğunu iddia edemez. Dinimize leke sürmeye çabalıyorlar ve bu nedenle masum vatandaşlara böyle yıkıcı zararlar veriyorlar. Hatta medya bile, İslam'ı olumlu bir şekilde göstermiyor." eleştirisinde bulundu.

Müslümanlığın cihatçı örgütlerle bir tutulmaması gerektiğini vurgulayan Dembele, "Cihatçılar, bizim de düşmanımız ve bizi de öldürüyorlar. Onlarla bizi karıştırmayın" şeklinde görüşünü aktardı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle