GeriAvrupa Beate Zschape, büyükannesi ve annesi tarafından ziyaret edilmiş
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beate Zschape, büyükannesi ve annesi tarafından ziyaret edilmiş

Beate Zschape, büyükannesi ve annesi tarafından ziyaret edilmiş
refid:27285845 ilişkili resim dosyası

Almanya'da 2000 ile 2007 yılları arasında sekizi Türk 10 kişiyi öldürmekle itham edilen aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün hayatta kalan tek üyesi ve Münih'te süren davanın başsanığı Beate Zschaepe'nin, geçen ay sonunda büyükannesi ve annesi tarafından ziyaret edildiği bildirildi.

Alman Haber Ajansı DPA'nın haberinde, Münih'te Zschape'nin kaldığı cezaevinde gerçekleşen görüşmenin yaklaşık iki saat kadar sürdüğü ve odada güvenlik birimlerinden bir çalışanın da hazır bulunduğu iddia edildi.

Geçen yılın mayıs ayında başlayan NSU davası süresince, büyükanne ve annenin, kış aylarında da ziyarette bulunduğu belirtildi.

Beate Zschape'nin büyükannesi, çocukluk ve gençlik yıllarında Zschape için önemli bir kişilik olarak biliniyor. Zschape'nin, büyükannesini annesine göre daha yakın gördüğü ifade ediliyor. Zschape'nin büyükannesinin, NSU davasında ifade vermesi istenmiş ancak rapor alarak ifade vermeye gelmemişti.

Almanya'da, NSU terör örgütünün varlığı ancak 2011 yılı sonunda ortaya çıkarılabilmişti.

NSU üyelerinden Uwe Böhnhard ve Uwe Mundlos, 2011 Kasım ayında bir banka soygununun ardından saklandıkları karavanda ölü bulunmuş, terör örgütü üyelerinin intihar ettikleri öne sürülmüştü. NSU'nun hayattaki tek üyesi Zschaepe, Münih'te 2013 Mayıs ayından bu yana devam eden davada susma hakkını kullanıyor.

Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görülen davada, başsanık Zschaepe'nin yanı sıra terör örgütünü desteklemek suçlamasıyla Carsten S., Ralf W., Andre E. ve Holger G. yargılanıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle