GeriAvrupa Başbakanlar Strazburg'ta buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başbakanlar Strazburg'ta buluşuyor

Başbakanlar Strazburg'ta buluşuyor
refid:27903984 ilişkili resim dosyası

Almanya Başbakanı Şansölye Angela Merkel Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande 11 Ocak Pazar günü Almanya sınırı Fransa’nın Strasbourg kentinde buluşuyor.

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz’un daveti üzerine Strasbourg’ta bir araya gelecek olan iki lider Almanya-Fransa işbirliği ve Avrupa Birliğinin (AB) geleceği konularını müzakere edecek.

Almanya’da çalışma çağındaki nüfusun azalması sonucunda meydana gelen kalifiye işçi sıkıntısını gidermek için Fransa’daki işçileri Almanya’da istihdam etme konusundaki çalışmalar iki liderin gündeminde yer alacak.

Ekonomik krizin önüne geçilmesi, Fransa’da giderek yükselen işsizlik ve Avrupa’nın yeniden güçlenmesine yönelik işbirliği çalışmaları toplantının ana başlıkları arasında yer alıyor.

Avrupa’nın lokomotifi sayılan her iki ülkenin liderleri toplantıyı Strasbourg’ta akşam yemeğiyle kapatacak. Pazar akşamı Başbakan Angela Merkel Berlin’e, Cumhurbaşkanı François Hollande’de ise Paris’e geri dönecek. İki dost ülke liderlerinin geleneksel Strasbourg veya Alsas buluşmaları her yıl yapılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle