GeriAvrupa ALMANYA’DA YİNE CAMİYE SALDIRDILAR
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ALMANYA’DA YİNE CAMİYE SALDIRDILAR

ALMANYA’DA YİNE CAMİYE SALDIRDILAR
refid:27035159 ilişkili resim dosyası

Almanya’da camilere yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Bielefeld Süleymaniye Camisi, bu sabah kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.

Bielefeld polisinin verdiği bilgilere göre, dün gece caminin güvenlik kameralarının kablolarını kestikten sonra caminin içine giren saldırganlar, camide Kur’an-ı Kerim‘leri üst üste koyarak yaktı.

Caminin yakınındaki bir binanın kapıcısı tarafından fark edilerek haber verilen yangın büyümeden önlendi. Yangının tüm yönleriyle aydınlatılması için çalışıldığı belirtildi.

BİR HAFTADA İKİNCİ SALDIRI

Bielefeld’de 11 Ağustos tarihinde başka bir camiye daha saldırı gerçekleştirilmişti. Orada da yangın çıkartılmak istenmiş ve caminin para kasası çalınmıştı. Yangının erken fark edilmesi nedeniyle saldırı ucuz atlatılmıştı.

SALDIRILAR BENZERLİK TAŞIYOR

İlk yangında olayın yabancı düşmanlığı olmadığını düşünen Bielefeld polisi, saldırıların birbirine benzemesi üzerine, her iki olayı da paralel olarak incelemeye aldı. Olay hakkında soruşturmanın gizliliği nedeniyle ayrıntı vermeyen Bielefeld polisi, konunun tüm yönleriyle araştırıldığını belirtmekle yetindi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle