GeriAvrupa AfD milletvekili Wiese vergi kaçakçısı çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AfD milletvekili Wiese vergi kaçakçısı çıktı

AfD milletvekili Wiese vergi kaçakçısı çıktı

Yabancı ve İslam karşıtı parti Almanya için Alternatif’in (AfD) kaçakçılık, adam yaralama, hakaret ve benzeri suçlara karışan milletvekillerine şimdi de vergi kaçakçısı eklendi. AfD Brandenburg Eyalet Meclis milletvekili Josef Wiese, vergi kaçakçısı çıktı. Maliye, vergi borcunu ödemeyen AfD’li Wiese’nin maaşına haciz koydurdu.

VATANDAŞIN ödediği vergilerle milletvekili maaşı alan AfD’li politikacı Josef Wiese’nin başı maliyeyle belada. 2014’ten beri milletvekilliği yapan Wiese, yaptığı ticaretten elde ettiği gelirin vergisini ödemedi. Vergi kaçırmak için de Polonya’daki bir bankada hesap açtı. Maliyenin vergisini ödemesiyle ilgili uyarılarını da dikkate almadı. Polonya’daki banka hesabına haciz koyduramayan maliye ise Wiese’nin milletvekilliği maaşına haciz koydurdu. Bunun üzerine bir açıklama yapan Wiese, “Yaptığım ticaretin vergisinin olup olmadığı belli değil” diyerek kendisini savundu.
CDU Brandenburg Eyalet eski Adalet Bakanı Kurt Schelter, yıllar önce maaşına haciz konduğu için görevinden istifa etmişti. Wiese ise istifa etmek bir yana 2019’da yapılacak eyalet meclis seçimleri için yeniden aday olacağını söyledi. Bild gazetesine yaptığı açıklamada hacze konu olan para miktarının düşük olduğunu belirten Wiese'nin tutumu tepkiye neden oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle