GeriAvrupa 7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası

7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası
refid:27747818 ilişkili resim dosyası

Hollanda’da geçen yıl tutuklanan ve işlediği öne sürülen bir suçtan dolayı İngiltere’ye iade edilen Hüsamettin Selimoğlu, 14 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

53 yaşındaki Selimoğlu, 29 Aralık 2007 tarihinde Londra’nın West Croydon bölgesinde bulunan Anadolu Toplum ve Kültür Merkezi isimli binanın önünde çıkan kavgada bir kişiyi ağır yaraladığı gerekçesi ile aranıyordu.

Olayın ardından kayıplara karışan zanlı hakkında 2008 yılında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı.

EAW SİSTEMİ DEVREYE GİRDİ

Dönemin gazetelerinde yer alan haberlerde, kahvehane işletmecisi Hüsamettin Selimoğlu’nun kendisi gibi Diyarbakır’lı olan iş ortağı Remzi T.’yi alacak tartışması yüzünden bıçakladığı ileri sürülmüştü. Kaldırıldığı May-Day Hospital’in yoğun bakım ünitesinde günlerce kalan 42 yaşındaki T.’nin vücudunda darp izlerine rastlanmıştı.

New Scotland Yard tarafından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Kasım ayında Hollanda polisi tarafından tutuklanan Selimoğlu, Avrupa Tutuklama Emri (EAW) kapsamında bu yıl 13 Ocak’ta İngiltere’ye iade edilmişti.

Croydon Kraliyet Mahkemesi’nde yargılanan Selimoğlu, cinayet girişimi suçlamasından aklanırken, adam yaralama suçundan 14 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum oldu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle