Dünya Haberleri

  Avrupa Öğer'in önerisini tartışıyor

  Hürriyet Haber
  31.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın önde gelen turizm şirketlerinden Öger Tours'un sahibi Vural Öğer, uçaklarda el bagajının yasaklanmasını önerdi.

  ARTIK KUŞ UÇURTMAYACAKLAR

  Nijeryalı bir saldırganın ABD uçağını havaya uçurma girişimi, havalimanlarında sert önlemler alınması tartışmasını alevlendirdi. Avrupa'da tartışma yaratan öneri ise Öger Tours'un sahibi Vural Öğer'den geldi.  Almanya'nın önde gelen turizm şirketlerinden  Öger Tours'un sahibi olan Vural Öğer, uçaklarda el bagajının yasaklanmasını önerdi.

  Alman Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) eski Avrupa Parlamentosu üyesi de olan Öğer, Deutschlandfunk adlı radyoya yaptığı açıklamada, uçaklara el bagajı alınmaması durumunda, olası tehditlerin azalacağını söyledi.

  Havaalanlarında alınacak güvenlik önlemleri çerçevesinde genel olarak bagajların daha sıkı şekilde kontrol edilmesini öneren Öğer, bazı yolcuların uçuştan birkaç saat öncesinde başka birinden eşya almasının mümkün olabileceğine dikkati çekti.

  Öğer, "Dışardan uçağa gizlice bir şey sokmak imkansız değil" diye  konuştu.

  SALDIRI SONRASI HEMEN ALINAN EK ÖNLEMLER:

   Bütün yolcuları tepeden tırnağa sıkıca aramak için uçakların kalkışlarında 1-2 saat gecikmeler olduEl çantaları sıkıca arandı ve sıvı alınmasına izin verilmedi. Özellikle bebek mamalarına yasak konulduABD'ye uçağın varmasına bir saat kala yolcuların tuvaletlere gitmeleri yasaklandıUçak inişe geçmeden önce bütün kalem, bataniye, bilgisayar ve elektronik cihazlar toplandıUçuş pozisyonu hakkında yolculara bilgi verilmekten kaçınıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı