ANTALYA HABERLERİ

ATSO'da renkler karıştı

DHA
02.04.2018 - 10:08Son Güncelleme :
ATSOda renkler karıştı
DHA

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) 7 Nisan'da yapılacak seçiminde yarışacak 3 isim, seçime girecekleri listelerin renklerini 'kırmızı', 'turkuaz' ve 'beyaz' olarak açıkladı. Seçime tarafsız girecekler de 'beyaz' olarak belirledikleri listeler için farklı renk arayışına girdi.

ATSO'nun 7 Nisan Cumartesi günü ATSO Hizmet Binası'nda gerçekleşecek seçimi, çok renkli geçecek. Şu ana kadar ATSO yönetim kurulu başkanlığı için 3 isim adaylığını açıkladı. 43 bin 621 üye sayısına sahip ATSO'nun seçiminde, borçları nedeniyle üyelikleri askıda bulunan 12 bin üye dışındaki yaklaşık 30 bin üye oy kullanabilecek. Üç aşamalı yapılacak seçimin ilk aşaması üyelerin 49 meslek komitesinden 269 üye ve bunlar içinden de 110 meclis üye seçimiyle başlayacak.

ÜÇ ADAY ÜÇ RENK

Meslek komiteleri ve meclis üyeliği seçimleri için başkanlığa adaylığı açıklayan isimlerden ATSO Başkanı Davut Çetin 'kırmızı', Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar 'turkuaz', ATSO'nun eski yönetim kurulu üyesi Güray Parlak ise 'beyaz' liste ile seçime gireceklerini açıkladı. Bazı meslek komitelerinde ise tarafsız seçime girecek gruplar da bulunuyor.

BEYAZ RENK KARMAŞASI

Renklerini 'beyaz' olarak açıklayan tarafsız gruplar, başkan adaylarından Güray Parlak'ın aynı rengi kullanacak olması nedeniyle, listelerin karışmaması için farklı renk arayışına girdi. 6'ncı grup Tarımsal Ürünlerin Ticareti Meslek Komitesi, Hanefi Altun öncülüğünde hal esnafı olarak tarafsız listeyle seçime girecek. Altun, beyaz rengin Güray Parlak tarafından kullanılacak olması nedeniyle başka bir renk belirleyeceklerini söyledi.

KİMLER TARAFSIZ OLACAK

7'nci Grup Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Meslek Komitesi'nden Murat Ülger ve Murat Totoş'un öncülük ettikleri liste de seçime tarafsız girecek. Ülger, beyaz dışında tarafsızlığı simgeleyen bir renk kullanacaklarını açıkladı.

23'üncü Grup Elektronik Ürünler ve Telekomünikasyon Meslek Komitesi Salih Peker öncülüğünde seçime tarafsız listeyle girecek. Üç adayın da arkadaşları olduğunu belirten Peker, başkan adaylarının kullandığı üç renk dışında bir renk belirleyeceklerini söyledi.

36'ncı Grup Oteller ve Benzer Konaklama Yerleri Meslek Komitesi AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hacısüleyman öncülüğünde seçime tarafsız listeyle gireceklerini açıkladı. Liste rengi ise tarafsızlığı simgeleyen beyaz veya karışmaması için başka bir renk olarak kullanılabilir.

39'uncu Grup Bankalar, Finansal Hizmetler ve Döviz Büroları Meslek Komitesi de seçime tarafsız listeyle katılacak. Renk konusunda ise tarafsızlığın sembolü olarak beyaz veya farklı bir renk kullanılabilir.

40'ıncı Grup Sigortacılık Meslek Komitesi'nde de Tahir İbili öcülüğünde bir grup, mevcut adaylar dışında seçime tarafsız girecek. Bu grubun da rengi tarafsızlığın sembolü olarak beyaz olarak açıklanmıştı, ancak karışmaması için farklı bir renk tercih edilebilir.

ATSO seçiminde 20'nci Grup İzolasyon, Seramik ve Sıhhi Tesisat Malzemeleri Meslek Komitesi, 27'nci Grup Oyuncak, Züccaciye ve Hediyelik Eşya Meslek Komitesi ile 45'inci Grup Seyahat Acentesi, Tur Operatörü ve Diğer Rezervasyon Hizmetleri Meslek Komitesi olmak üzere bu üç komite de tarafsız anlamını taşıyan beyaz listeler veya üç adayın dışındaki renkteki listelerle seçime girebilecek.

İNŞAATÇILARDA TURUNCU RENK

30'uncu Grup İnşaat Faaliyetleri Meslek Komitesi'nde Deniz Karataş öncülüğündeki grup üç başkan adayının dışında 'turuncu' listeyle seçime girecek. Deniz Karataş, turuncu rengin Antalya'nın simgesi portakalı ve güneşini temsil ettiğini kaydetti.

AYNI ADAYI DESTEKLEYEN İKİ LİSTE RAKİP

En ilginç gruplardan biri de 26'ncı Grup Kuyumculuk, Mücevher ve Saat Meslek Komitesi'nde iki liste yarışacak. Adnan Kaya ve Ferda Erdem öncülüğündeki iki listenin de Davut Çetin'i desteklediğini belirten Erdem'im listesinden Yusuf Kocakahya, iki listenin de kırmızıyı desteklemesi nedeniyle, bu listelerden birinin kırmızı, diğerinin farklı bir renk veya ikisinin de farklı bir renk olabileceğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ATSO'da renkler karıştı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı