KAYSERİ HABERLERİ

Atletizm Federasyonu Başkanı: "Elvan ve Gamze'ye 2 yıl önce verilen cezanın yeni gibi açıklanması manidar"

DHA
31.03.2017 - 10:30Son Güncelleme :
Atletizm Federasyonu Başkanı: Elvan ve Gamzeye 2 yıl önce verilen cezanın yeni gibi açıklanması manidar
DHA

Oktay ENSARİ / KAYSERİ (DHA)- ATLETİZM Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) Elvan ve Gamze'ye 2015 yılında verdiği ceza ve madalya iptalinin yeniymiş gibi açıklamasını manidar ve düşündürücü bulduğunu söyledi.
Federasyon Başkanı Fatih Çintimar IAAF'nin Elvan Abeylegesse ve Gamze Bulut'un madalya ve derecelerinin iptal edilmesine ilişkin olarak şunları söyledi:
"Ceza işlemleri 2015 yılında gerçekleşti. Federasyon olarak uluslararası federasyondan önce biz ceza verdik. Örneğin Elvan’la ilgili cezai işlem 2015 yılının  Ocak ayında verildi.  Ağustos ayında ise onaylandı. Keza Gamze ile ilgili cezada öyle. Ancak, durup, dururken, üzerinden 2 yıl geçtikten sonra verilen bu cezaların önceki gün kamuoyuna  açıklanması  manidar geldi.  Avrupa ülkelerinin  son zamanlardaki Türkiye’ye karşı tutumunun önceden verilmiş cezaların 2 yıl sonra  gündeme gelmesini, Kros milli takımımızın Dünya Şampiyonasında bir çok Avrupa ülkesini geride bırakıp 3'üncü olmasına, Avrupa’da madalya alan tek takım olmamızın kıskançlığına bağlıyorum. Yani, bir ölçüde bu başarının örtülmesine yönelik diye düşünüyorum."
Çintimar, Türk A Milli kros takımının devşirme sporculardan oluştuğu yönündeki eleştirilere de, "Amerikan ve diğer ülke takımlarında da çok sayıda Kenyalı atlet vardı" cevabını verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Atletizm Federasyonu Başkanı: "Elvan ve Gamze'ye 2 yıl önce verilen cezanın yeni gibi açıklanması manidar" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 10 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atletizm Federasyonu Başkanı: "Elvan ve Gamze'ye 2 yıl önce verilen cezanın yeni gibi açıklanması manidar" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı