İSTANBUL HABERLERİ

Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi 2017 başladı

DHA
27.04.2017 - 13:10Son Güncelleme :
Atlantik  Konseyi İstanbul Zirvesi 2017 başladı
DHA

 Gülseli KENARLI - Taner YENER/İSTANBUL, (DHA) ATLANTİK Konseyi İstanbul Zirvesi 2017, “Çalkantılı Bölgede Transatlantik Uzlaşmayı Güçlendirmek" ana başlığıyla başladı. ABD merkezli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyinin bu yıl sekizincisini düzenlediği ve iki gün sürecek organizasyon kapsamında, dünyada ekonomi, enerji, yatırım ve dış politika alanlarındaki önemli isimler İstanbul'da ağırlanacak.  Zirvede 45 ülkeden temsilcilerin katılımıyla açık oturumlar, yuvarlak masa toplantıları, özel oturumlar düzenlenecek. 

Öte yandan zirveye, İngiliz petrol şirketi BP, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Dana Gas, İsrail merkezli Delek Drilling, ABD'li Noble Energy ve Cheniere, Ukraynalı Naftogaz ve Hollanda merkezli EWT gibi uluslararası enerji şirketlerinin de katılımı olacak. 

Zirvenin ikinci gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuşmacı olacak. 

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi 2017 başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Atlantik Konseyi İstanbul Zirvesi 2017 başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı