MUĞLA HABERLERİ

Astarcı 'evet' için Bodrum'da

DHA
29.03.2017 - 15:25Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Bodrum ilçesine gelen Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı İlker Astarcı, 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra yeni anayasa paketinin ihtiyaçtan öte beka meselesi haline geldiğini savundu.
Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı İlker Astarcı, 16 Nisan'da yapılacak referandum oylamasında, anayasa değişikliğinin neleri içerdiğini anlatmak amacıyla Bodrum'a geldi. Daire Başkanı İlker Astarcı ilk toplantısında, Bodrum'da sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya geldi. Marina Vista Bodrum Otel'de düzenlenen, AK Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Ünaldı ve AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Siyasi ve Hukuki İşleri Sorumlusu Ömer Özmen'in eşlik ettiği toplantıda İlker Astarcı, 30'a yakın sivil toplum örgütü üyesi ile buluştu. Referandumda asrın kararırının verileceğini öne süren Astarcı, "Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni anayasa paketi ve yeni yönetim sistemi ihtiyaçtan öte bir hal kazanıp beka meselesi haline gelmiştir. 15 Temmuz gecesi bir darbe girişimiydi, doğru ama aynı zamanda bir terör saldırısıydı. Bugüne kadar ne ülkemizde ne de dünyada eşi benzeri olmayan, kendi milletinin asker kıyafetini giymiş teröristler tarafından kendi sivil halkına ateş açıldı ve katledildi. En son 1997'yi hatırlayın, Ankara Sincan'da sadece tanklar yürümüştü, hiçbir tankın topu ateş almamıştı. Ama 15 Temmuz'da F-16'lar bombaladı" dedi. 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bulunduğunu dile getiren İlker Astarcı, "Helikopterler binaları taradı, askerler ateş açtı, tanklar ateş aldı. Hamdolsun bu milletin asil duruşu ile sokaklara sahalara inmesiyle çok büyük bir tehlikeden geçip kurtulduk. Rahmetli Özal, rahmetli Demirel, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu yine rahmetli Türkeş gibi birçok milletin adamı olarak bildiğimiz siyasilerin yıllardır Türkiye gündeminde konuştuğu yeni anayasa bu milletin en hayrına olacak şekilde oylanacak" diye konuştu. Astarcı, sivil toplum örgütü üyeleri ile görüşmesinin ardından Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda Bodrum Yarımadası muhtarları bilgilendirme toplantısına katıldı.

Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Astarcı 'evet' için Bodrum'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Astarcı 'evet' için Bodrum'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı