ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ASKİ tam donanımlı teknolojik araçlarla hizmet üretiyor

DHA
12.04.2018 - 14:57Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu ve atık suyu çalışmalarını sürdürüyor.
ASKİ bünyesinde bulunan 3 kanal görüntülemea aracı ve 1 kanal açma fireze aracı ile hem kanallardaki tıkanıklıklar ortadan kaldırılıyor hem de büyük yatırımlarla gerçekleştirilen projelerin sağlıklı yapılıp yapılmadığının tespiti gerçekleşiyor. Aynı zamanda eğim ölçümleri de bu araçlar sayesinde yapılıyor. ASKİ kanalizasyon ekipleri, ''Kanalospoki'' adını verdikleri bu tam donanımlı teknolojik araçlarla, kanallardaki tıkanıklıklara da müdahale ediyor ve sorunları gideriyor. Geçmiş yıllarda aşırı yağmurlar sonucu su baskınlarının olduğu birçok noktada bugün benzeri sorunlar yaşanmazken; yatırımlarla ve teknolojik ekipmanlarla daha sorunsuz bir Adana’yı inşa etme gayretinde olan ASKİ, önümüzdeki günlerde de tam donanımlı teknolojik araçlarına yenilerini eklemek için çalışmaları başlattı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ASKİ tam donanımlı teknolojik araçlarla hizmet üretiyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı