AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Artık gerçek havuza atlayarak olimpiyatlara hazırlanıyor

DHA
30.04.2017 - 15:23Son Güncelleme :
Artık gerçek havuza atlayarak olimpiyatlara hazırlanıyor
DHA

Sait KARADUMAN / AFYONKARAHİSAR (DHA) Kendi imkanlarıyla yaptıkları içi sünger dolu havuzdaki atlama çalışmalarıyla birçok madalya kazanan milli sporcu 16 yaşındaki Yaprak Selin Keskin, artık Ankara'da gerçek havuzda çalışarak şampiyonalara hazırlanıyor.
Okul kaydı da Ankara'ya alınan Keskin, "Çok mutluyum. Olimpiyatlara gerçek bir havuzda hazırlanıyorum" dedi.

Afyonkarahisar'da kendi imkanlarıyla yaptıkları içi sünger dolu havuzda çalışarak şampiyonalara hazırlanan ve birçok madalya kazanan atlama sporcusu lise 2'nci sınıf öğrencisi Yaprak Selin Keskin hayaline kavuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın destek verdiği Yaprak Selin Keskin, Ankara Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde çalışmalarına başladı.

'ÇOK GÜZEL BİR ŞEY OLDU'

Bakan Kılıç'ın kendisini Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ne davet etmesini önce tereddütle karşıladığını söyleyen Keskin, okulunun durumunu düşündüğünü, bunun da çözüme kavuşmasının ardından daveti kabul ettiğini söyledi. Keskin, "Şu anda çok mutluyum. Olimpiyatlara gerçek bir havuzda hazırlanıyorum. Benim için çok güzel bir şey oldu. Havuzun yanında cimnastik salonu var, atletizm tesisleri var. Orada çalışmalarımı devam ettiriyorum. Diğer sporcuların da disiplinli çalışmalarını gördükçe kendime daha da disiplin kattığımı düşünüyorum" diye konuştu.

'DOLU DOLU ANTRENMAN GEÇİRİYORUZ'

Yaprak Selin Keskin'in annesi ve aynı zamanda antrenörü olan Nurhan Keskin, kızının Ankara'da gerçek bir havuzda çalışmalarını devam ettirmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Nurhan Keskin, "Bakanımıza çok teşekkür ederim. Yaprak Selin çalışmalarını daha güzel bir ortamda devam ettiriyor. 4 gün havuzu kullanıyor, 3 gün de kara antrenmanı yapıyor. Yani dolu dolu bir antrenman geçiriyoruz" dedi.

Yaprak Selin Keskin, Ankara Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'ndeki çalışmalarının dışında kalan zamanlarında ise derslerine çalışarak sınavlara hazırlanıyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
Yaprak Selin Keskin'in havuz ve sünger çalışmalarından detaylar
- RÖP: Yaprak Selin Keskin (Milli Sporcu)
- RÖP: Nurhan Keskin (Yaprak Selin Keskin'in Antrenörü)
- Yaprak Selin Keskin'in katıldığı yarışma detayları

(fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyonkarahisar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyonkarahisar ilinden Artık gerçek havuza atlayarak olimpiyatlara hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Artık gerçek havuza atlayarak olimpiyatlara hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı