KARS HABERLERİ

Arpaçay Kaymakamı Meydancık Ve Taşdere Köyleri Ziyaret Etti

IHA
27.10.2015 - 11:14Son Güncelleme :

ARPAÇAY KAYMAKAMI MEYDANCIK VE TAŞDERE KÖYLERİ ZİYARET ETTİ

IHA

Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, Muharrem ayı dolayısıyla ilçeye bağlı köylerdeki camilerde anma programlarına katıldı.
Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, beraberinde Belediye Başkanı Erçetin Altay, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Çelik ve Mal Müdürü Umut Solmaz ile Muharrem Ayı münasebetiyle Meydancık ve Taşdere köylerini ziyaret etti. Önder, köy camilerinde düzenlenen anma programlara katılarak, vatandaşlarla etkinlikler ve Muharrem ayı üzerine uzun süre sohbet etti.
Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, Muharrem ayının İslam tarihindeki öneminden bahsederek, Kerbela Şehadetinin yüzyıllara damgasını vurmuş acı bir olay olduğunu belirtti.
Önder, bu matem ayı içerisinde Ehli Beyt için ağıtlar, mersiyeler söylenip matem tutulduğunu söyledi.
Önder, tarihte yaşanmış olan bu üzücü olaydan Müslüman aleminin ders çıkarması gerektiğini ifade ederek, İslam alemi içerisinde her daim bozguncuların olduğunu, birlik ve beraberliği bozmaya çalışanların olduğunu, Müslümanların bu tarz oyunlara gelmeden hiçbir şeyin birlik ve kardeşliğimizi bozmasına müsaade etmemeleri gerektiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Arpaçay Kaymakamı Meydancık Ve Taşdere Köyleri Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arpaçay Kaymakamı Meydancık Ve Taşdere Köyleri Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı