Gündem Haberleri

  Arınç: Arı kovanına çomak soktuğumuzu düşünüyorum

  Temel ELCİVAN / DHA
  29.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Almanya’nın Duisburg Kenti’nde, sanatçı Uğur Işılak’ın ‘ATV Avrupa’ kanalı için hazırlayıp sunduğu “Uğur Işılak’la Söz Pazarı” adlı programa önceki gece konuk oldu.

  Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Arınç, hakkındaki suikast iddialarıyla ilgili şunları söyledi: “Tabii, bir suikast, eylem olarak düşünülmemeli.

  ‘Ciddi bulgular vardı’

  Evet gazeteler böyle yazdı ama yani doğrudan silahlı eylemle hedef alınarak bir hareket yapılmış değil.
  Ancak ortaya çıkan durumda, birilerinin bir keşif, bir tespit yaptığı, amaçlarının da belki çok kötü olduğunu ortaya koyabilecek bulgular vardı.

  Polise, yargıya tam destek

  Ben biraz arı kovanına çomak soktuğumuzu düşünüyorum. Çünkü AK Parti döneminde 55’e yakın mafya türü örgütlenme çökertildi.
  Bu geçmiş dönemlerde olmamıştı. Ne emniyet güçleri böyle bir güvence ile yola çıkıyorlardı ne de yargı bunların hakkından geliyordu. Ama bu dönemde siyasi irade güvenlik güçlerinin ardında bütün gücüyle durdu ve nerelerle irtibatı olursa olsun, ne kadar güçte olursa olsun bu çıkar amaçlı suç örgütleri ve mafya tipi örgütlenmeler çökertildi. Artık Türkiye’de bunların tekrar neşvü nema bulması mümkün değil.”

  Tokat’ta işbirliği mi var

  Türkiye’yi karıştırmak, küçültmek, ülkenin önünü kapatmak amacıyla dış ve iç destekli bir takım örgütlenmeler olduğunu da vurgulayan Arınç şöyle devam etti:
  “PKK da, PKK bağlantılı diğer örgütler de bunlardan bir tanesidir.

  En son Tokat Reşadiye’de yapılan eylemin belki işbirliği halinde yapılmış bir eylem olduğundan da bahsedilebilir. Bunlar, kendilerinin ayakta kalabilmesi için siyasi veya bürokrasiden bazı şahısları kendilerine hedef seçebilirler.

  Aldo Moro’nun başına gelen

  Bu bütün dünyada da böyle olmuştur. Yani İtalya’da Aldo Moro’nun başına gelen de budur. Bize gelince, Anadolu’da bir söz vardır; `Kuştan korkan darı ekmez’ diye. Bunlar niçin bu işi yaptılar, sanıyorum yargı sırasında ortaya çıkacaktır. Ama emniyet ve güvenlik güçlerimiz çok gözü açık, çok gözü kara, açık derken işine bağlı, gözü kara derken cesur ve kararlı, bunu kast ediyorum. İnşallah bunlara fırsat vermeyecek. Cenab-ı Hak hepimizi korusun.’’

  Beddua yerine Allah’a havale

  BÜLENT Arınç, “Siyasetten sıkıldığınız ve pişmanlık duyduğunuz oldu mu?’’ sorusuna da şu yanıtı verdi: “Pişmanlık değil de, çok üzüldüğüm dönemler oldu. Yalan söyleyen ve yanlışlık yapan insanlar çok. Eskiden acımasızca eleştiren siyasetçilere beddua ediyordum, eşimin önerisiyle artık Allah’a havale ediyorum.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı