Ardahan Haberleri

ARDAHAN HABERLERİ

  Ardahan Valisinden Gazeteciler günü kutladı

  DHA
  10 Ocak 2017 - 11:16Son Güncelleme : 10 Ocak 2017 - 11:17

  Ardahan Valisinden Gazeteciler günü kutladı

  Deniz BAŞLI/ARDAHAN (DHA)- Ardahan Valisi İbrahim Özefe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

  Vali İbrahim Özefe doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basının, toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, araştırmaya ve doğru bilgiye ulaşmaya yönlendirmekte olduğunu söyledi. Vali Özefe, basın görevini yaparken hukukun evrensel kurallarından ayrılmaması, meslek etiğine uyması, kişi haklarına ve özel hayata özen göstermesi, basının en önemli sorumluluğu olduğunu belirterek şuyle dedi:

  "Basın, bir insanın topladığı veya ürettiği bilgilerle binlerce, milyonlarca insanı bir noktada birleştiren bir haber ağıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde yaşanan hadiselerin en kısa sürede geniş kitlelere ulaşmaya başlaması, basın mensuplarının sorumluluğunu ve basının önemini daha da arttırmıştır. İlkeli, tarafsız, araştırmacı yazılı ve görsel bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine katkı yaptığı gibi, yol gösterici yayınlar da toplumu olumlu yönde etkilemektedir. Bu minvalde zaman gözetmeyen çalışma hayatıyla basın, toplumu bilgilendirerek yazılı ve görsel bilgilerle topluma ışık tutmaktadır. Bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle tarafsız ve ilkeli yayın anlayışıyla, bu işe emek ve gönül veren tüm değerli basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, ahirete irtihal etmiş basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diler, Sevgi ve saygılarımı sunarım."

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ArdahanBugün13 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Cuma10 ºC
  • Cmts12 ºC
  • Pazr13 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı10 ºC
  • Çarş13 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı