ARDAHAN HABERLERİ

Ardahan Valisi Deniz, Posof ilçesini ziyaret etti

DHA
27.03.2016 - 09:04Son Güncelleme :
DHA

ARDAHAN, (DHA)- ARDAHAN Valisi Ahmet Deniz, kurum müdürlerinden oluşan heyet ile birlikte gittiği Posof ilçesinde bir takım ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi.

İlçeyi ziyaretinde Vali Deniz'i, ilçe Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Cahit Ulgar, daire müdürleri ve muhtarlar karşıladı. Karşılamanın ardından Meslek Yüksek Okulu toplantı salonuna geçen Vali Deniz, kurum müdürleri ile mahalle ve köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Vali Deniz, muhtarların köyleriyle ilgili olarak kendisine ilettiği talepleri dinleyerek, notlar aldırdı.

Muhtarlarla yaptığı toplantıda birlik ve bütünlük mesajı veren Vali Deniz, “Terör örgütlerinin eylemlerini arttırdığı bu günlerde her ne kadar yüreğimiz yansa da özellikle bu günlerde birbirimize kenetlenmemiz, kardeşliğimizden asla ve asla ödün vermememiz lazım. Bizim; bir olmaktan, bütün olmaktan, kardeşçe yaşamaktan başka hiçbir gayemiz olmamalıdır. Posof ilçemiz, bizim sınır ilçemiz, aynı zamanda ülkemizin Kafkasya’ya açılan kapısıdır. Dolayısıyla Posof ilçemiz bizim için ayrı bir öneme sahiptir. İlçemizde çok şükür hiçbir sorunumuz yok. Vatandaşlarımız huzur içerisinde yaşam sürmekte. Bize düşen görev bu huzuru sonsuza dek yaşatmak ve huzurumuzu bozmaya çalışan, yanlış işlere bulaşmış kimselere asla ve asla prim vermemektir” dedi.

Muhtarlardan meraların korunması ve dışarıdan getirilecek çobanlar konusunda hassas davranmalarını isteyen Vali Deniz, hayvansal atıkların gelişi güzel çevreye atılmaması yönünde de muhtarları uyardı. Atıkların çevreye zarar verdiğini ve kirliliğe yol açtığını da anlatan Vali Deniz, bu konuda özellikle muhtarların titiz davranmalarını istedi.

İlçede yapılacak olan kamu yatırımları ve hizmetlerden bahseden Vali Deniz, “İlçemizde birinci kat asfaltı olan yollarımızı bu sene ikinci kat asfalt yapmaya çalışacağız. İki grup yolumuzda asfalt çalışmamız olacak. İlçe merkezimizde 10 yataklı bir entegre hastanenin ihalesini inşallah bu yıl içerisinde yapacağız. Ayrıca gençlerimize yönelik sentetik bir halı saha yapacağız. Bu konuda Spor TOTO ile görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

Tarım ve Hayvancılık desteklemelerine de değinen Vali Deniz, daha sonra şunları söyledi:

“TKDK ve Tarım Bakanlığı’nın hayvancılığı destekleme adına gerçekten çok ciddi hibe desteklemeleri var. Ayrıca KOSGEB’de kendi işini kuran vatandaşlara 50 bin lira hibe desteği sağlıyor. 100 bin lira da geri ödemeli kredi imkanı sunuyor. Zaman zaman bu desteklemelerden faydalanan esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Hepsi işlerinden gayet memnun. Mümkün olduğu ölçüde vatandaşlarımızın bu hibe desteklemelerinden faydalanmalarını istiyoruz.”

Toplantının ardından ilçe de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Vali Deniz, KOSGEB’in hibe desteklemesi ile kurulan fotoğrafçılık işletmesini ziyaret ederek, iş yeri sahibine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Vali Deniz, girdiği çay ocaklarında ise vatandaşlarla birlikte çay içti. Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Vali Deniz, daha sonra İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Ardahan Valisi Deniz, Posof ilçesini ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 09 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ardahan Valisi Deniz, Posof ilçesini ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı