KAYSERİ HABERLERİ

Araç kiralayanların ceza isyanı

DHA
30.03.2017 - 13:36Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ'de araç kiralama işiyle uğraşan Fatih Tekden, kiraladıkları araçların plakasına yazılan cezalardan bıktıklarını belirterek, ''Trafik sigortasını yenilediğimiz aracımıza, bir gün sonra trafik sigortası yenilenmediği gerekçesiyle ceza kesilmiş'' dedi.
Araç kiralayan firmanın işletmecisi Tekden, son gelen cezaya bir anlam veremediklerini ifade ederek, ''Aracımızın trafik sigortası, 23 Mart 2017 tarihinde bitmiş, yenisi ise 21 Mart 2017'de yenilenmiş, poliçesi kesilmiş. İki sigorta poliçemiz de elimizde mevcut. Buna rağmen, Nevşehir Bölge Trafik Müdürlüğü'nden Topaklı'da 22 Mart'ta aracımızın trafik sigortası yenilenmediği gerekçesiyle ceza kesilmiş. Ceza, plakaya yazılmış. Biz oto kiralamacıyız, bu tür durumlarla çok karşılaşıyoruz. Günlük 4-5 tane plakaya yazılmış cezalar geliyor. Çoğu cezanın ne için yazıldığını da bilmiyoruz. Cezalar, kırmızı ışık ihlali diye geliyor, radar diye geliyor. Artık trafik cezası ödemekten bıktık, yorulduk. Nevşehir Topaklı'yı bu ceza için aradık, dönüş yapacaklarını söylediler ama henüz dönmediler. Cezaya itiraz için Topaklı'ya gitmemiz gerekiyor ama ceza 80 TL. bizim oraya gidip gelmemiz ise 80 kilometrelik bir yol, gidip gelmemize değmeyeceği için itiraz dahi etmeyeceğiz'' dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Araç kiralayanların ceza isyanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Araç kiralayanların ceza isyanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı