ANTALYA HABERLERİ

AOSB'den EXPO 2016'ya kurumsal bahçe

DHA
31.03.2016 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi, EXPO 2016 Antalya'da kurumsal bir bahçe oluşturmak için çalışmalara başladı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, EXPO 2016 Antalya'da 500 metrekarelik kurumsal bir bahçe oluşturmak için hazırlıklara başladı. Türk sanayi sektörünün de temsil edileceği bahçede, çiçek ve çocuk temasının yanı sıra 'Bu toprakları sanayi ile kalkındırıyoruz' teması işlenecek. EXPO Kulesi ve kongre merkezinin bulunduğu bölgede kurulacak bahçenin 400 metrekarelik bölümüne Antalya OSB'nin kendi serasında yetiştirdiği yaklaşık 6 bin adet mevsimlik çiçek, 1000 adet çalı grubu bitkisi ve çeşitli türlerdeki ağaçların ekilmesi planlanıyor.

Proje kapsamında alana ayrıca süs havuzu, çocuk oyun parkı, dinlenme ve sergi alanları yapılacak. 100 metrekarelik alana inşa edilecek 6,5 metre yüksekliğindeki tanıtım salonunun üzeri ise tamamen toprak ve yeşil alanla kaplanıp bina üzerinde bir seyir bahçesi oluşturulacak.

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN OSB

EXPO 2016 alanındaki çalışmaların mart ayı ortalarında başladığını ve kısa sürede önemli bir mesafe kat edildiğini belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, "Doğa ve çevre hassasiyeti ile ön plana çıkan, bu hassasiyetini 'En Yeşil' ve 'En Çevreci OSB' ödülleri ile taçlandıran Antalya OSB'nin, çiçek ve çocuk temalı bir organizasyonda yer alması gerçekten çok anlamlı. Çünkü EXPO 2016 Antalya'nın bünyesinde barındırdığı düşünce, bizlerin uzun süredir üzerinde hassasiyet gösterdiği ve bu minvalde hareket ettiği şeylerle birebir örtüşüyor. Çünkü bizler çocuklarımızdan emanet aldığımız bu toprakları dokusuna zarar vermeden ve de kalkındırarak onlara layığıyla teslim etmek için çalışıyoruz" dedi.

ANTALYA SANAYİSİ TANITILACAK

2012 yılından bu yana kendi seralarında çiçek ve bitki üretimi yaptıklarını ve bu çiçekleri sanayicilerine ücretsiz olarak dağıttıklarını hatırlatan Bahar, "Bölgemizde başlattığımız doğa ve çevre bilincini EXPO 2016 sayesinde daha geniş kitlelere ulaştırma şansını yakalamış olacağız. Tabi ayrıca uluslararası arenada önemli bir yere sahip bu dev organizasyonda hem bölgemizi hem de sanayi sektörünü tanıtıp Antalya'mızın marka değerine katkıda bulunma onuruna erişeceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AOSB'den EXPO 2016'ya kurumsal bahçe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AOSB'den EXPO 2016'ya kurumsal bahçe haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı