Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  AÖF sınav soruları ne zaman açıklanır? AÖF sonuçları ve üç ders sınavı ne zaman?

  Hürriyet Haber
  05.06.2017 - 09:02 | Son Güncelleme: 05.06.2017 - 09:02

  AÖF sınav soruları ne zaman yayınlanacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, Anadolu Üniversitesi'nin sınav sonuçlarını açıklayacağı tarihi merakla bekliyor. Türkiye genelinde gerçekleştirilen final sınavlarının tamamlanmasının ardından milyonlarca kişi, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap aradı. İşte, AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak sorusu hakkında detaylı bilgiler

  AÖF sınavları 3-4 Haziran tarih aralığında birçok ilde yüz binlerce kişinin katılımıyla tamamlandı. Bahar dönemi sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte mezun olup olamayacaklarını ya da bir üst sınava geçip geçemeyeceklerini merak eden öğrenciler, AÖF soruları cevaplarını araştırıyor. Peki, AÖF sınavı 2017 soru ve cevapları yayınlandı mı?

  AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

  AÖF dönem sonu sınavları, herhangi bir aksilik olmaması halinde 15 gün içerisinde öğrencilerle paylaşılacak. AÖF sonuçlarına dair resmi bir açıklama yer almamakla birlikte öğrenciler, sınav sonuçlarını AÖF öğrenci otomasyonu sistemi aracılığıyla takip edebilecek. AÖF üç ders sınavı ise 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek.

  AÖF SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

  AÖF sınav soruları ve cevapları, sınav tarihlerinin sona ermesinin ardından üç gün içerisinde öğrencilerle paylaşılıyor. Sınav takvimi, sınav öncesi uyarılar ve sınava dair pek çok detayı bünyesinde barından Anadolu Üniversitesi, AÖF kampüs uygulamasıyla geçmiş soru ve cevaplarına ulaşılmasına olanak sağlıyor. Sınavlarını değerlendirmek ve AÖF sonuçlarına dair bir öngörüde bulunmak isteyen öğrenciler, TCKN ve şifreleri sayesinde AÖF kampüs uygulamasından faydalanabiliyor.

  AÖF CEVAP KAĞIDI PUANLAMASI NASIL YAPILACAK?

  Puanlama işlemi, komisyon üyeleri tarafından ortak kararlar ile hazırlanmış olan dereceli puanlama anahtarına göre yapılacaktır. Aday tarafından cevap kağıdına yazılan ve istenilen bilgi dışında kalan yorumlar değerlendirmeye alınmayacak ve puanlama işlemi yapılmayacaktır. Açık uçlu sorular öğrencilerin bilgilerini hangi derecede ifade edebileceklerine bağlı şekilde 5 seviyede puanlanacaktır. Açık uçlu bir soru için alınabilecek en yüksek puan, iki tane seçmeli sorudan alınabilecek puana eş değer olacaktır.

  AÖF NOT SİSTEMİ

  Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı