AĞRI HABERLERİ

Antrenörler Ağrı’da Toplandı

IHA
27.07.2015 - 10:47Son Güncelleme :

TÜFAD ERZURUM ŞUBESİ İLE AĞRI ASKF ARASINDA FUTBOL MÜSABAKASI DÜZENLENDİ.

IHA

Erzurum Futbol Antrenörleri Derneği Şube Başkanlığı’na bağlı antrenörler, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) bir araya geldi.
ASKF Ağrı Şube Başkanı Erkan Kösedağ ve yöneticilerinin karşıladığı Erzurum ekibinde Erzurum Şube Başkanı Abdusselam Gökçan ile Erzurum ilinde görev yapan faal antrenörler yer aldı. Ağrı’da sporcunun yetişmemesinin temel sebebinin antrenörler olduğunu söyleyen ASKF Ağrı Şube Başkanı Erkan Kösedağ, “Maalesef gerek Ağrı’da gerekse Doğu Anadolu’da yıldız sporcu yetişmiyor. Bunun en önemli muhatabı siz antrenörlersiniz. Biz BESYO mezunlarının faal futbolda daha aktif bir şekilde rol oynamasını istiyoruz. Bilimsel futbolun Ağrı’da yaygınlaşmasını istiyoruz. Ancak bunu istememiz, alanında uzmanlaşmış, eski spor adamlarını bir kenara itelim anlamı taşımıyor” dedi.
Amatör liglerden çekilmelerin önüne geçeceklerini söyleyen Kösedağ, “Bu sezon amatör lig statüsüne bir karar ekleteceğiz. Liglerden çekilen takımların bir sonraki sezon şampiyon olsalar dahi ilimizi temsil etmemelerini sağlayacağız. Ayrıca liglerden çekilen takımların mutlak suretle hakem ve personel giderlerini ödedikten sonra lisans işlemlerine başlamaları gerekiyor. İlk yılımızda belki takım sayısı düşebilir. Anca bu radikal karar ilerleyen yıllarda olumlu sonuçlar verecektir. Ayrıca play-off sistemi de takım sayısı az illerde ligden kopmaların önüne geçen bir sistem. Spor kulüplerimiz hazırlıklarını play-off sistemine göre yapsınlar. Ağrı’daki takım sayısının azlığından şikayet ediyoruz. Ancak yanı başımızda bulunan ve büyükşehir statüsündeki Erzurum ili ile Ağrı’nın takım sayıları eşit. İki ilde 11 takımla amatör liglerde mücadele ediyor. Demek ki bölgesel bir sorunumuz var” diye konuştu.
Erzurum Şube Başkanı Abdusselam Gökçan ise, Ağrı’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Ağrı ile Erzurum arasında futbolun geçmişe yönelik bir birlikteliği var. Bu buluşmalar bu birlikteliğin devamı niteliğini taşıyor. Yakın zamanda TFF sisteminde kurs başvuruları açılacak. 570 bin nüfuslu Ağrı’nın 20 antrenörü var iken Erzincan’ın 100’ün üzerinde antrenörü bulunuyor. Ağrı’nın bu sorunu çözmesi gerekiyor. Biz de bu sorunu çözebilmek için buradayız” ifadelerini kullandı.
Soru cevaplarla tamamlanan toplantı sonrasında oynanan karşılaşmada Ağrı ekibi, Erzurum ekibini 8-5 mağlup etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Antrenörler Ağrı’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antrenörler Ağrı’da Toplandı haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

19 Temmuz 2019, Cuma
 • İmsak
  03:01
 • Güneş
  04:48
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  16:14
 • Akşam
  19:40
 • Yatsı
  21:20
Sayfa Başı