ANTALYA HABERLERİ

Antalya'da halk oyunları müsabakaları başladı

AA / Ayşe Yıldız
25.02.2016 - 10:17Son Güncelleme :
Antalyada halk oyunları müsabakaları başladı
AA / Ayşe Yıldız

ANTALYA (AA) - Antalya'da Minikler Yıldızlar ve Gençler Halk Oyunları İl Birinciliği müsabakaları başladı.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen açılış seremonisine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tevke, Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Hasan Özer ve öğrenciler katıldı.

Hacıcaferoğlu, okullarda sportif ve kültürel alanda faaliyetler düzenlediklerini ve öğrencilerin bu faaliyetler sayesinde sosyal ve kültürel alanda gelişim gösterdiğini ifade etti. Geçmişten bugüne geleneklerin halk oyunlarında yaşatıldığını belirten Hacıcaferoğlu, Minikler, Yıldızlar ve Gençler Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakalarında yarışan tüm okul ve öğrencilere başarılar diledi.

Müsabakalarda 51 okul yarışacak. Dereceye giren okullara kupa ve madalya verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya'da halk oyunları müsabakaları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 10 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya'da halk oyunları müsabakaları başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı