ANTALYA HABERLERİ

Antalya'da altyapı projeleri

AA / Oktay Özden
29.02.2016 - 16:56Son Güncelleme :

- Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde başlatılan projeler, yıl içerisinde tamamlanacak

AA / Oktay Özden

ANTALYA (AA) - Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğünün Kepez ile Muratpaşa ilçelerinde yaşanan yağmur suyu sorununu çözmek için başlattığı projelerin 46 milyon 400 bin liraya mal olacağı ve yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ASAT Genel Müdürlüğünün kent genelindeki altyapı çalışmaları sürüyor. Varsak Mahallesi, Metin Kasapoğlu Caddesi, Kızıltoprak Mahallesi, Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinde başlatılan çalışmalarla yağmur suyu görüntüleri tarih olacak. 46 milyon 400 bin liraya mal olacak projeler, bu yıl tamamlanacak.
- Varsak'taki çalışma
Varsak'ta başlatılan "1. Etap Yağmur Suyu Drenaj Hattı" inşaatı aralıksız sürüyor. Yaklaşık 13 bin 700 metre uzunluğunda olacak drenaj hattının 3 bin metresinde kazı çalışmaları ve beton imalatı tamamlandı. Hattın 10 bin metrelik kısmında 11 farklı ölçüde kapalı betonarme kutu menfez inşaatı yapılıyor. 3 bin 700 metrelik kısmında ise 400, 800 ve binlik çaplarda borular kullanılıyor. Proje tamamlandığında Varsak, Karşıyaka, Şelale ve Habipler mahalleleri ile bağlantı yolları drenaj hattına kavuşacak. Proje, 21 milyon liraya mal olacak.
- Yıldız-Tonguç hattı
Muratpaşa ilçesi Turgut Reis, Tonguç ve Yıldız caddelerinin yağmur suyu sorununu çözmek için 18 milyon 300 bin lira yatırım bedelli proje başladı. Proje kapsamında bu caddelerde 6 bin 380 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı imalatı yapılacak. Hattın imalatında çeşitli ebatlarda kutu menfez inşa edilecek, betonarme boru ve çelik borular kullanılacak.
- 8 bin 700 metre yağmur suyu drenaj hattı
Metin Kasapoğlu Caddesi’ne de 4 milyon lira yatırım bedeliyle 3 bin 300 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı yapılıyor. Projeyle Metin Kasapoğlu Caddesi, Çınarlı Caddesi, 4450, 1463, 1466 ve 1452 sokaklar yağmur suyu drenaj hattına kavuşacak. Kızıltoprak Mahallesi’nde yürütülen yağmur suyu çalışması da aralıksız sürüyor. 3 milyon 100 bin liraya mal olacak çalışma ile bölgede 5 bin 400 metre yağmur suyu hattı yapılacak.
Projeler tamamlandığında yoğun şikayetlerin yaşandığı söz konusu bölgelerdeki yağmur suyu çilesinin sona ereceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya'da altyapı projeleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya'da altyapı projeleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı