ANTALYA HABERLERİ

Antalya, ekonomi sempozyumuna hazırlanıyor

DHA
06.02.2018 - 15:47Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öncülüğünde gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu için hazırlık toplantısı yapıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde gerçekleştirilen hazırlık toplantısına Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Vergi Dairesi, İl Ticaret Müdürlüğü, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Serbest Bölge Müdürlüğü, BAKA, TUİK, ASBAŞ, ATSO, Antalya Organize Sanayi, Ziraat Odası, YÖRSİAD, Şehir Plancıları Odası, Mali Müşavirler Odası, ANSİAD, Kent Konseyi, Genç İş Adamları Derneği ve Mali Müşavirler Odası temsilcileri katıldı. 2019 Mart ayında düzenlenmesi planlanan sempozyumun hazırlık toplantısında, sempozyum programı yanında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile şehir ekonomisine yön veren kuruluşlar arasında ortaklaşa yapılabilecek faaliyetler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Antalya'nın tüm iktisadi meselelerinin uluslararası düzeyde tartışılmasının planlandığı Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu'nda; Antalya ekonomisinin mevcut durumunun analizi, sahip olduğu güçlü yönlerinin korunup sürdürülebilirliğinin sağlanması, zayıf yönlerinin ise güçlendirilmesi gibi konularda akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin görüşlerinin kamuoyu ile paylaşılması amaçlanıyor.

Katılımcılar bu nitelikte faaliyetlere kent ekonomisinin ihtiyacı olduğuna ve bunları düzenli şekilde gerçekleştirmek gerektiğine, ayrıca sempozyum yanında sektörel düzeyde yapılacak çalıştayların da önemli faydalar sağlayabileceğine vurgu yaptı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Antalya, ekonomi sempozyumuna hazırlanıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mart 2018, Pazar
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:21
Sayfa Başı