Annenin ‘umut' nöbeti

AA
09.04.2016 - 15:47 | Son Güncelleme:

Kızılay'daki terör saldırısında ağır yaralanan ve Numune Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden 29 yaşındaki Kübra Pekgenç'in annesi Sema Pekgenç, kızının başucunda gözünü açacağı günü umutla bekliyor.

Kızılay’daki terör saldırısında hayalleri sönen kişilerden biri de 29 yaşındaki Kübra Pekgenç oldu. 13 Mart günü, işinden evine dönmek üzere otobüs durağında bekleyen Pekgenç, saldırı sonucu ağır yaralandı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavisi süren Pekgenç'in annesi Sema Pekgenç, olay sonrası yaşadıklarını anlattı. Kızılay'daki patlamanın sesini evden duyduklarını belirten Pekgenç, kızının özel bir şirkette nöbet sistemine göre çalıştığını, olayın yaşandığı gün işe gündüz gittiğini söyledi. Anne Pekgenç, "Akşam saat 19.30 gibi evde oluyordu. Kardeşi ile birlikteydi. O ablasını durağa bırakmış. Kendisi de gece nöbete gitmişti. Bindiği otobüs Güvenpark'ın önünden geçiyor. O sırada da patlama meydana geliyor. Eşim de emekli otobüs şoförü, arkadaşlarını aradı. Otobüslerin yandığını söylediler" dedi.

SAAT VE YÜZÜKTEN TANIDIK

O gece bütün hastaneleri dolaştıklarını anlatan Pekgenç, kızının kimliği yanında olmadığı için isimsizler arasında bulduklarını belirtti. Doktorların kızını teşhis etmesini istediğini aktaran Pekgenç, şöyle konuştu:
"Eşimle ikimiz umut yok, öldü zannettik. Kıyafetlerini gösterdiler, çünkü yoğun bakıma almışlardı. Kıyafetlerini gördüm, sonra saati ile yüzüğünü verdiler. Kıyafetlerini gördüğüm zaman dedim, o. Hiçbir zaman ümidimi kesmedim. Onu gördüğüm zaman çok rahatlıyorum. Çünkü özlüyoruz, evde yok, hep burada. Bugünler de geçecek, gözünü açacak biliyorum."


HER GÜN HASTENEDEYİZ

Çok zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden anne Pekgenç, sürekli iyi düşünmeye çalıştıklarını belirtti. Eşi ile her gün hastaneye kızlarını görmeye gittiklerini aktaran Pekgenç, "Öğlen muhakkak geliyorum, yanına giriyorum 5-10 dakika. Sonra da doktorla görüşüyorum. Eşim de akşam geliyor" dedi.Pekgenç, "Yüzü, vücudu kendine geldi. Bazen tepki veriyor, bazen tepki vermiyor. Bugün de uyutmuşlardı ayağındaki yanık deriyi aldıkları için, acı hissetmesin diye uyuyordu, yanına girip kendisini gördüm, elini tuttum, yanağını okşadım. 3 yıl da 5 yıl da olsa, inanıyorum öyle durmayacak daha güzel olacak" diye konuştu.

Etiketler: UMUTNÖBETİ


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı