ANTALYA HABERLERİ

Anneler çocuklarına örnek olmak için kitap okuyor

DHA
30.03.2016 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde ilkokul öğrencilerinin anneleri çocuklarına örnek olmak için kitap okuyor.
Demre'de eğitim öğretim yapan Karabucak İlkokulu sınıf öğretmeni Keziban Atılgan'ın önerisiyle bir araya gelen anneler, 'Ailemle Okuyorum Projesi' kapsamında kitap okumaya başladı. Çoğunluğu seracılık yapan ve çalışmayan 19 anneden 12'si kampanyaya katıldı.
Öğretmen Keziban Atılgan, "İlk okunacak kitap olarak Ali Rıza Binboğa'nın Yankılı Kayalar kitabını belirledik. Okul Müdürü Yusuf Şimşek her velimize kitabı satın alarak hediye etti. Kısa sürede okudular. İkinci kitap olarak Sarah Joe'nin Böğürtlen Kışı adlı kitabını seçtik. Üçüncü kitap, Canan Tan'ın En Son Yürekler Ölür kitabı oldu. Üç kitabı okuduk, değerlendirdik. Dördüncü kitap olarak Zülfü Livaneli'nin Seranad kitabını belirledik. Anneler okumaya başladı" diye konuştu.
Annelerin okuduğu kitapları çocuklarıyla paylaştığını vurgulayan Atılgan, "Öğrencilerimle annelerinin okudukları kitabı tartışır, konuşur olduk. Öğrencilerimde de okuma sevgisi gelişmeye başladı" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Anneler çocuklarına örnek olmak için kitap okuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anneler çocuklarına örnek olmak için kitap okuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı