ANKARA HABERLERİ

Ankaralılara dalgıçlık eğitimi verilsin önerisi

Deniz GÜREL
30.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara’da önceki gün yarım saatlik sağanak yağıştan sonra kapanan altgeçitler ve sel görüntülerine CHP’den sert eleştiri geldi. Yetkililer ise 20 günlük yağmurun yarım saatte yağdığı savunmasını yaptı.

Deniz GÜREL

BAŞKENT’te önceki gün yarım saatlik sağanak yağıştan sonra kapanan altgeçitler ve sel görüntülerine CHP’den sert eleştiri geldi.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı, “Ankara yarım saatte göl oluyor, Gökçek halkı eğlendiren festivaller düzenliyor, karşı değiliz. Ama altyapıya da biraz olsun vakit ayırsa iyi olacak” derken, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li Üyesi Fazıl Güleken, “Gökçek altyapı sorunlarını çözmeyecekse, Başkentlilere dalgıç malzemesi ve eğitimi versin” eleştirisinde bulundu.

Yağmur sonrası oluşan manzaradan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i sorumlu tutan CHP’liler şu eleştirilerde bulundu:

Ankaralı güler

CHP Ankara İl Başkanı Ali Yıldızlı: Dün Ankara’nın içinde bulunduğu durum gerçekten içler acısıydı. Yağmurdan nasibini alanlar arasında ben de vardım. Sıhhiye Köprüsü’nün altı bile göl oldu. Uzunca bir süredir Ankara’nın genelinde asfalt çalışmaları, altyapı yenilemeleri yapılmıyor. Türkiye’nin Başkentinde insanlar arabalarında zıplayarak yol alıyor. Sayın Gökçek elbette ki denize gitme imkanı bulmayan hemşerilerimizi festivallerle buluşturmalı. Ama altyapı ve asfalt sorunlarına da çözüm getirmeli.

Abartı makyajı

Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Fazıl Güleken: Yarım saat yağmur yağdı, Ankara felç oldu. Bunun en önemli nedeni 16 yıllık Melih Gökçek iktidarında altyapı, kanal, yağmur suyu çalışmalarının ve yatırımlarının yeterli yapılmaması. Sayın Gökçek Ankara’nın bir yandan Avrupa Başkenti olduğunu iddia ediyor, abartılı makyaj yapıyor. Festivaller, Samanyolu ve Gökkuşağı rekreasyon alanları gibi çirkin makyajlar yapılırken, altyapı yetersizliği Ankaralıyı perişan ediyor. Ankara’nın çok geliştiğini savunarak, Ankara’yı tanıyamadığını söyleyen Sinan Çetin de dün keşke bu felaketi yaşasaydı. Ankara’nın Avrupa başkentlerinin ne kadar gerisinde olduğunu görürdü. Gökçek bundan sonra altyapı çalışması yapmayacaksa Ankaralılara dalgıç malzemesi dağıtmalı ve dalgıçlık eğitimi vermeli.

Görülmemiş yağmur savunması

Yetkililer ise önceki günkü sağanak yağışın normallerin çok üstünde olduğunu belirterek, “Son 30 yılda Ankara’ya bir ayda metrekareye aylık 32.8 kilogram yağış düşerken, önceki günkü yağmurda yalnızca yarım saatte Kızılay’a 20 kilograma yakın yağmur yağdı. Bu şimdiye kadar görülmemiş bir miktar” savunmasını yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ankaralılara dalgıçlık eğitimi verilsin önerisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı