MALATYA HABERLERİ

Ankara’daki Patlamada Ölenler İçin Yürüdüler

IHA
13 Ekim 2015 - 17:06Son Güncelleme : 13 Ekim 2015 - 17:07

EĞİTİM-SEN MALATYA ŞUBESİ, ANKARA'DA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN YÜRÜYÜŞ DÜZENLEDİ.

IHA

Ankara’daki bombalı saldırıda ölen 97 kişiyi anmak ve barış mitingini kana bulayanları kınamak amacıyla Malatya Eğitim-Sen Şubesi tarafından yürüyüş düzenlendi.
Malatya Eğitim-Sen Şubesi, Ankara’da 97 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüş, Paşaköşkü Mahallesi İsmet Paşa Caddesi’nde başlayıp, İnönü Caddesi PTT Müdürlüğü önünde tamamlandı. Grup adına açıklamayı Malatya Eğitim-Sen Şube Başkanı Tarık Kaya yaptı. Başkan Kaya, “10 Ekim’de Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı ‘Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi’ demek için gelmiştik. Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. Türkiye’nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anıyoruz. Acımız büyük, yaralarımız derin” şeklinde konuştu.
Yürüyüşe katılan kalabalık, açıklamadan sonra 5 dakika oturma eylemi gerçekleştirdi. Kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Ankara’daki Patlamada Ölenler İçin Yürüdüler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’daki Patlamada Ölenler İçin Yürüdüler haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:40
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı