ANKARA HABERLERİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Talep Üzerine 450 Türkmen Aileye, Temel İhtiyaç Maddeleri Yardımında Bulunacak

IHA
09.09.2015 - 11:46 |Son Güncelleme :
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Talep Üzerine 450 Türkmen Aileye, Temel İhtiyaç Maddeleri Yardımında Bulunacak
IHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Irak’ta DAEŞ tehdidinden dolayı yerlerinden göç etmek zorunda kalan Türkmenler için kurulan Kerkük/Yahvaya kampında yaşayan 450 aileye temel ihtiyaç malzemeleri gönderecek.
Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında yapılan olağan Meclis toplantısında sunulan önergeyle, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği’nin yardım talebine ilişkin Dışişleri Bakanlığı yazısı okundu. Önergede, Irak’ta DEAŞ tehdidinden dolayı göç etmek zorunda kalan Türkmenler için kurulan Kerkük /Yahvaya kampında yaşayan 450 ailenin temel gıda malzemelerine ihtiyaç duyduğu ve bütçe imkanları dahilinde destek sağlanmasının yararlı olacağı belirtildi. Önerge oybirliğiyle kabul edildi.
Toplantıda, ilçelerdeki parklarda sulama amaçlı kullanılan şebeke suyunun, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından en düşük limitten ücretlendirilmesi ve atık su ücreti de alınmamasına ilişkin önerge, oybirliğiyle kabul edildi. Belediye Meclis toplantısında oybirliğiyle, Çankaya Yakupabdal Mahallesi’ne, büyük bir mahalle olması gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bir park yapılması ve ağaçlandırılması da kararlaştırıldı.
Belediye Meclis Toplantısında ayrıca "BELMEK ve BELTEK kursiyerlerinden 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminde alınan 20 TL kayıt ücretinin, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde alınmaması" yönündeki Başkanlık yazısı da oybirliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Büyükşehir Belediyesi, Talep Üzerine 450 Türkmen Aileye, Temel İhtiyaç Maddeleri Yardımında Bulunacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Büyükşehir Belediyesi, Talep Üzerine 450 Türkmen Aileye, Temel İhtiyaç Maddeleri Yardımında Bulunacak haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:50
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı