ANKARA HABERLERİ

Ankara Antikacılık'tan Bahar Müzayedesi

DHA
30.03.2017 - 13:08Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin ÖZBALI/ANKARA, (DHA)- ANKARA Antikacılık tarafından düzenlenecek müzayedede, 323 eser yeni sahiplerine kavuşacak. 2 Nisan 2017 tarihinde Ankarasanat Müzayede ve Sergi Salonu'nda gerçekleşecek müzayedeyi Muhsin Önder yönetecek.

Müzayedenin önemli eserleri arasında yer alan Fransız Madame Anglés'in kolleksiyonundan gelen ressam Fikret Mualla'ya ait 'Gezinti' isimli tablosu 38 bin TL'den satışa sunulacak. Ünlü şair ve yazarı Nazım Hikmet Ran'ın kendi el yazısından 'Yanmış Cigara, 'Köylü' ve 'Bayramoğlu' isimli müsvedde deftere yazılı şiirleri edebiyatçılar, yayınevleri ve kolleksiyonerler tarafından çekişme yaratacağını belirten yüksek sanat tarihçisi Deniz Çantay, "Bu yıl 13.cüsünü gerçekleştirdiğimiz müzayede Türk resim sanatı tarihinde hoş bir gezinti yaşayacağız. Müzayede de Türk resim sanatının farklı dönemlerine ait seçme eserleri bir arada satışa sunarak geniş bir yelpaze içinde müzayede sevenlere ulaşmaya çalışacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara Antikacılık'tan Bahar Müzayedesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara Antikacılık'tan Bahar Müzayedesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı