MERSİN HABERLERİ

Anamur'da sokakta kitap okudular

DHA
31.03.2016 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'in Anamur İlçesi'nde 52'nci Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte vatandaşlar trafiğe kapatılmış caddede bir araya gelerek okuma alışkanlığının kazandırılması için bir saat kitap okudu.
Bankalar Caddesi üzerinde gerçekleşen etkinliğe Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ve Kütüphane Müdürü Dursun Yağmur, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Okullardan caddeye kitap okumaya gelen öğrenciler, sandalyelere ve işyerlerinin önlerine oturarak kitap okudu. Bu davranışları ile kitabın her yerde okunabileceğini gösteren öğrenciler, caddede renkli anların oluşmasına neden oldu.
Etkinlikte kitap okuyanlardan Kaymakam Cengiz Cantürk, hayatını hapishanede geçiren bir kişinin yaşamından kısa bir bölüm okuduğunu belirterek, bu kısa bölümde empati yaptığını söyledi. Başkanı Türe de Bekir Yıldız'ın Kerbela adlı eserinden okuduğu bölümden çok etkilendiğini dile getirdi.
Okuma etkinliğine katılan yazarlar öğrencilere kitaplarını imzalarken belediye de öğrencilere ve katılımcılara çikolata, kek ve meyve suyu ikram etti.
Mithat ÜNAL/ANAMUR(Mersin), (DHA)
MÜ(ÖK)(31.03.2016,FOTOĞRAFLI,GÖRÜNTÜ)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Anamur'da sokakta kitap okudular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anamur'da sokakta kitap okudular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı