ANKARA HABERLERİ

Anadolu’dan Kafkasya’ya Ermeni zulmü

Hürriyet Haber
27.02.2016 - 14:07Son Güncelleme :

Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği ve Gazi Üniversitesi işbirliğiyle “Herkes uyurken Anadolu’dan Kafkasya’ya Ermeni Zulümü” isimli uluslararası afiş yarışmasında dereceye giren afişler, Panora Alışveriş Merkezi’nde sergiye sunuldu.

Hürriyet Haber

Serginin açılışına Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov’un yanısıra çok sayıda davetli katıldı. 1992 yılında Ermeniler’in Azerbaycan’ın Hocalı kasabasındaki sivilleri katlettiği Hocalı Katliamı anma etkinlikleri nedeniyle düzenlenen sergi ile ilgili olarak Büyükelçi Bağırov, “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi? Bu sergi çok acı bir gerçeği en yalın haliyle anlatmaktadır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Anadolu’dan Kafkasya’ya Ermeni zulmü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anadolu’dan Kafkasya’ya Ermeni zulmü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı